Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
28/3/2024

Financial Advisors

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο της χρηματοπιστωτικής και δανειακής διαχείρισης, αναζητεί Financial Advisors.

Ο συγκεκριμένος ρόλος περιλαμβάνει την παροχή εξειδικευμένων λύσεων και βοήθειας σε πελάτες, μέσα από τη διαχείριση χαρτοφυλακίου μη εξυπηρετούμενων οφειλών.

Αρμοδιότητες:
  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες και παροχή εξειδικευμένων λύσεων βάσει των αναγκών τους
  • Στοχευμένη αναγνώριση δυνατότητας αποπληρωμής μη εξυπηρετούμενων δανείων και σύναψη βιώσιμων ρυθμίσεων αποπληρωμής
  • Διατήρηση αρχείου και καταγραφή στοιχείων σε ηλεκτρονική βάση διαχείρισης πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 1 έτους στη διαχείριση απαιτήσεων και ληξιπρόθεσμων τραπεζικών οφειλών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (Word & Excel) ή συστημάτων CRM.
  • Ευγένεια και επαγγελματισμός
  • Προσήλωση στο στόχο
  • Καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα απόδοσης υπό συνθήκες πίεσης
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εργασιακής εξέλιξης
  • Μηνιαίο Bonus απόδοσης βάσει στοχοθεσίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.