Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/4/2024

Υπεύθυνος πωλήσεων - Πολιτικός Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με μεγάλη εμπειρία και ηγετική θέση στον κλάδο παραγωγής προϊόντων για δημόσια έργα, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της Υπεύθυνο Πωλήσεων για σοβαρή και μακροπρόθεσμη συνεργασία.

Συνεργάτες τεχνικές εταιρείες δημοσίων και ιδιωτικών έργων. Πελατολόγιο σε όλη την Ελλάδα.

Στις κύριες αρμοδιότητες περιλαμβάνονται:
  • Υποστήριξη πελατών δικτύου με φυσική παρουσία (εκτελούμενα έργα- εφαρμογές)
  • Επαφή με τεχνικές εταιρίες και εργολάβους με σκοπό την παρουσίαση των προϊόντων
  • Συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη των προϊόντων και τις τάσεις της αγοράς
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού AEI/TEI
  • Εμπειρία στις πωλήσεις στον κατασκευαστικό τομέα
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Προχωρημένη γνώση Η/Υ (Windows, Microsoft Office)
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα επικοινωνίας, αναλυτική σκέψη, μεθοδικότητα καθώς και δυνατότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Προϋπηρεσία σε τμήμα πωλήσεων θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Επιθυμητή η γνώση δομικών υλικών και κατασκευαστικών λύσεων
  • Επιθυμητή η γνώση λογισμικών ERP, CRM

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική κάλυψη
  • Αυτοκίνητο
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.