Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/06/2023

Hostess - Χερσόνησος Κρήτης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Creta Maris Resort στην Χερσόνησο Κρήτης, συνώνυμο με την εμπειρία της αυθεντικής Κρήτης, μέσα από την άνεση ενός all-inclusive 5* resort, με τη βιωσιμότητα στο επίκεντρο της λειτουργίας του και μέλος του βραβευμένου Metaxa Hospitality Group, αναζητά για το τμήμα F&B, για τη σαιζόν 2024:

Hostess

Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης:

• Καλωσόρισμα και υποδοχή των πελατών του εστιατορίου
• Καθοδήγηση των πελατών στα τραπέζια τους
• Παροχή μενού, ενημέρωση πελατών για ημερήσιες προσφορές και διαχείριση των κρατήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Γνώση ακόμη μίας ξένης γλώσσας
• Άριστη γνώση Η/Υ
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρική προσέγγιση
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

Επιθυμητά προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων
• Προϋπηρεσία σε θέση εξυπηρέτησης πελατών στον κλάδο του τουρισμού

Παροχές

• Διατροφή στο Staff Restaurant
• Διαμονή στα Staff Houses
• Παροχή μετακίνησης προσωπικού από/προς ξενοδοχείο
• Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο (εταιρικοί διαγωνισμοί και εταιρικές επιβραβεύσεις,
''Employee of the Month'' και ''Employee of the Year'')
• Bonus Τέκνου και Bonus Γάμου (εάν γίνεις γονιός ή παντρευτείς κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας)
• Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματος με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία τύπου ταυτότητας
ή διαβατηρίου.