Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Accessories Junior Product Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Accessories Junior Product Manager (2022/54)

Ο/Η Accessories Junior Product Manager είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Innovation, με έδρα την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Η θέση αναφέρεται στον Head of Product Management και έχει ως σκοπό τη δημιουργία, την ανάπτυξη, τη διαχείριση, την προώθηση και την προβολή των προϊόντων ευθύνης του, καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής τους, με σκοπό τη δημιουργία κερδοφορίας για την επιχείρηση.

Κύρια καθήκοντα:

  • Είναι υπεύθυνος για τη συντήρηση και επικαιροποίηση της βάσης δεδομένων των προϊόντων (ΡΡΜ)
  • Επικοινωνεί με το σύνολο των τμημάτων της εταιρείας για τη διασφάλιση της ορθής διεκπεραίωσης θεμάτων σχετικών με τα προϊόντα ευθύνης του
  • Αναλαμβάνει διάφορα project σχετικά με τα προϊόντα ευθύνης του
  • Ενημερώνει το δίκτυο για αλλαγές / προσθήκες / βελτιώσεις της γκάμας
  • Επικοινωνεί με προμηθευτές για διάφορα διαδικαστικά θέματα
  • Ενημερώνεται για νέα προϊόντα μέσα από ταξίδια σε εκθέσεις και/ή επαφές με προμηθευτές
  • Προτείνει την εισαγωγή νέων προϊόντων στην γκάμα
  • Προτείνει την απόσυρση προϊόντων από την γκάμα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Μηχανικός
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέση σχετική με τη συμμετοχή σε διατμηματικά έργα ή σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση AutoCAD ή άλλου σχεδιαστικού προγράμματος
  • Πολύ καλή γνώση η/υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια, πρωτοβουλία

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας