Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/3/2024

Τεχνικός Η/Υ - IT Support

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη Ν. ΠΟΛΙΤΕΙΑ | ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Neural Gear δραστηριοποιείται στην χονδρική πώληση σε προϊόντα πληροφορικής & τεχνολογίας με δίκτυο συνεργατών σε όλη την Ελλάδα.

Περιγραφή θέσης εργασίας για το τμήμα Service / IT Support:

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε επαγγελματίες πληροφορικής μέσω τηλεφώνου & email
  • Διάγνωση και επιδιόρθωση τεχνικών προβλημάτων σε υπολογιστές, λογισμικό και περιφερειακά
  • Διαχείριση των αιτημάτων επισκευής και παρακολούθηση των χρονοδιαγραμμάτων
  • Καταγραφή και τεκμηρίωση των προβλημάτων και των λύσεων που προσφέρονται
  • Συνεργασία με άλλες ομάδες της εταιρείας, όπως το τμήμα πωλήσεων και αποθήκης, για τη συντονισμένη παροχή υπηρεσιών και την επίλυση προβλημάτων πελατών
  • Οργάνωσή και συντήρηση του χώρου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε τεχνική υποστήριξη ή σχετική θέση.
  • Απαιτείται ευρεία τεχνική γνώση σε περιφερειακά υπολογιστών, δίκτυα, εκτυπωτές, υπολογιστές και άλλο εξοπλισμό.
  • Απαιτείται ικανότητα ανάλυσης προβλημάτων και εύρεσης αποτελεσματικών λύσεων.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς, προκειμένου να αλληλοεπιδρά με τους πελάτες και τα μέλη της ομάδας.
  • Πτυχίο στην πληροφορική ή σε σχετικό πεδίο θα εκτιμηθεί.
  • Εξοικείωση με τα προϊόντα που παρέχει η εταιρεία, προκειμένου να παρέχει αποτελεσματική υποστήριξη στους πελάτες.
  • Ικανότητα συνεργασίας και εργασίας σε ομάδα.
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών προβλημάτων και προτεραιοποίηση των εργασιών με βάση τη σοβαρότητα της κατάστασης
  • Εξυπηρετικό πνεύμα και ενθουσιασμός για την εξυπηρέτηση των πελατών.

Παροχές

Στην Neural Gear πιστεύουμε στις ικανότητες των ανθρώπων μας και επενδύουμε σε αυτούς.
Αναγνωρίζουμε την προσπάθεια, ανταμείβουμε τα καλά αποτελέσματα και φροντίζουμε να παρέχουμε ένα ασφαλές περιβάλλον εργασίας.