Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2022

Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό ανώνυμης εταιρείας που κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο της διαχείρισης απορριμμάτων και της ανακύκλωσης στη Βόρεια Ελλάδα και έδρα στη δυτική Θεσσαλονίκη, αναζητείται:

Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός (Ref. 6030/EME/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος για την εξασφάλιση της ορθής λειτουργίας του μηχανολογικού και ηλεκτρολογικού–ηλεκτρονικού εξοπλισμού των μονάδων
  • Συμμετέχει στις τακτικές προληπτικές συντηρήσεις βάσει των τεχνικών αναγκών της μονάδας και προτείνει λύσεις
  • Αναλαμβάνει την επίλυση βλαβών του εξοπλισμού
  • Συμμετέχει στη βελτίωση ή στον εκσυγχρονισμό των εγκαταστάσεων
  • Εξασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των διαδικασιών για την Υγιεινή και Ασφάλεια και εν γένει των πολιτικών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Απόφοιτος/η ΑΤΕΙ μηχανολογίας, αυτοματισμού, ηλεκτρολογίας
  • Τουλάχιστον πενταετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε περιβάλλον βιομηχανίας
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Γνώση ηλεκτρολογικών αυτοματισμών μηχανών
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικότητα
  • Υπευθυνότητα και προσαρμοστικότητα

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.