Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/11/2022

Υπάλληλος Γραφείου Τμήματος Εισαγωγών Εξαγωγών & Παραγωγής

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Υπάλληλος γραφείου τμήματος Εισαγωγών Εξαγωγών & Παραγωγής σε εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των ειδών αυτοκινήτου με έδρα στη Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη πωλήσεων εξωτερικού & εσωτερικού
  • Προετοιμασία και σύνταξη προσφορών
  • Διεκπεραίωση διαδικασιών εξαγωγών & εισαγωγών
  • Υποστήριξη πελατών στις χώρες ευθύνης
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού στις χώρες ευθύνης
  • Επικοινωνία με πελάτες και μεταφορικές εταιρίες.
  • Παραγγελιοληψία και καταχώρηση παραγγελιών.
  • Επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρίας για την προετοιμασία & διεκπεραίωση της παραγγελίας.
  • Συντονισμός και διευθέτηση φορτώσεων.
  • Παρακολούθηση όλου του κύκλου της παραγγελίας μέχρι την παράδοση στον πελάτη.
  • Διαχείριση παραπόνων πελατών.
  • Διευθέτηση προμηθειών πρώτων υλών, αναζήτηση προμηθευτών, σύγκριση τιμών, κοστολογήσεις κτλ
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Εμπειρία σε θέση γραφείου θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικά - γραπτά)
  • Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και MS Office (ΕCDL)
  • Επιθυμητή η γνώση χειρισμού ERP Entersoft και internet applications
  • Προθυμία για εργασία σε δυναμικό περιβάλλον και προσανατολισμό στην επίτευξη των στόχων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες)
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ και κατοχή αυτοκινήτου
  • Επικοινωνιακός/η, οργανωτικός/η και με ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

  • Σταθερός Μισθός
  • Ευκαιρίες Εξέλιξης
  • Πλήρης ασφάλεια
  • Εξαιρετικό Εργασιακό Περιβάλλον