Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2021

Visual Merchandiser

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά για άμεση συνεργασία ένα δημιουργικό Visual Merchandiser, εκ μέρους ελληνικής κατασκευαστικής & εμπορικής εταιρείας ειδών επαγγελματικής ένδυσης.

Περιγραφή Θέσης:
  • Σχεδιασμός κι εφαρμογή εταιρικής στρατηγικής Visual Merchandising
  • Δημιουργία ελκυστικών οπτικών παρουσιάσεων με στόχο την προσέλκυση νέου πελατολογίου
  • Επιμέλεια βιτρίνων, πινακίδων, εσωτερικών παρουσιάσεων και χρήσης χώρου
  • Διασφάλιση της εμπορικής εικόνας του καταστήματος
  • Παρουσίαση ιδεών σχεδίασης και συλλογής στους πελάτες
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, προγραμματισμός υλικών για την παραγωγή και καταχώρηση καρτελών υλικών παραγωγής
  • Παρακολούθηση της ροής παραγωγής και του αντίστοιχου κόστους
  • Εξυπηρέτηση των πελατών με στόχο τη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης και την αύξηση των πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2+ έτη εργασιακή εμπειρία σε θέση Visual Merchandiser ή Διακοσμητή (με κύρια καθήκοντα την παρουσίαση προϊόντων και τη διακόσμηση βιτρίνων)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών. Η καλή γνώση σε δεύτερη ξένη γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν.
  • Άριστη γνώση Photoshop, Illustrator ή άλλων εργαλείων οπτικού σχεδιασμού
  • Καλή χρήση προγραμμάτων MS Office
  • Γνώση τεχνικών δημιουργίας ελκυστικού περιβάλλοντος για τους πελάτες του φυσικού καταστήματος
  • Γνώση των τάσεων της μόδας επαγγελματικής ένδυσης και των σχεδιαστικών τάσεων του ανταγωνισμού

Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα ανάλυσης εκθέσεων πωλήσεων και αποτελεσμάτων ερευνών
  • Ευθυγράμμιση με τη φιλοσοφία και αναβάθμιση της προβαλλόμενης εικόνας της εταιρείας στην αγορά
  • Δημιουργική σκέψη κι εφαρμογή καινοτόμων πρακτικών
  • Οργάνωση πολλαπλών δραστηριοτήτων και συνέπεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, κινητό τηλέφωνο και Tablet, εκτενή προγράμματα εκπαίδευσης (μέσω της παρακολούθησης διαπιστευμένων σεμιναρίων πάνω στο αντικείμενο εργασίας) και δυνατότητα εξέλιξης σε ένα γρήγορα αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.