Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/6/2021

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία ως Μηχανικός Παραγωγής σε βιομηχανικό περιβάλλον; Έχεις διοικήσει ομάδα σε οργανωμένη βιομηχανική παραγωγή;

Έχεις τεχνικό υπόβαθρο ως Μηχανολόγος Μηχανικός ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Χημικός Μηχανικός ή Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης;

Επιθυμείς να εργαστείς σε μία κορυφαία βιομηχανία και να εξελιχθείς επαγγελματικά;

Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου, κάνε την αίτηση σου τώρα!

Ο Μηχανικός Παραγωγής έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Οργανώνει, εκπαιδεύει και καθοδηγεί την ομάδα του
  • Εξασφαλίζει την ομαλή λειτουργία του εργοστασίου στη διάρκεια της βάρδιας του, σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Σχεδιάζει και εκτελεί το εβδομαδιαίο πρόγραμμα παραγωγής
  • Βελτιστοποιεί τις διαδικασίες με σκοπό την βέλτιστη απόδοση της παραγωγής
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα τμήματα και προΐσταται της ομάδας του
  • Τηρεί αυστηρά τους νόμους και τις εσωτερικές διαδικασίες με στόχο την διασφάλιση των κανόνων υγιεινής και ασφαλείας σύμφωνα με την ισχύουσα εργατική νομοθεσία
  • Επιλύει και προλαμβάνει προβλήματα στην παραγωγή

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Μηχανικού Παραγωγής θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ. Ιδανικά πτυχιούχος τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, Χημικών Μηχανικών, Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης
  • 5 έτη εμπειρία σε περιβάλλον βιομηχανίας.
  • Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρία σε θέση διοίκησης ομάδας
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορική και γραπτή)
  • Εξοικείωση με την χρήση Η/Υ
  • Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Μηχανικό Παραγωγής τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και περιθώρια ανάπτυξης
Αν το προφίλ σου ταιριάζει στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανικού Παραγωγής κάνε την αίτησή σου τώρα και στείλε το βιογραφικό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση του Μηχανικού Παραγωγής μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά 09:00-17:00 με τον Κωνσταντίνο Παπαδόπουλο στο +30 2310 414731 #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.