Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/12/2020

Compensation & Benefits Employee

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Compensation & Benefits Employee (CBE_2060)

Ο/Η Compensation & Benefits Employee είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Ανθρωπίνου Δυναμικού και συγκεκριμένα του τμήματος Compensation & Benefits, με έδρα την Ευκαρπία. Η θέση αναφέρεται στον Compensation & Benefits Specialist.

Κύρια καθήκοντα:

  • Συμμετέχει στις λειτουργίες που σχετίζονται με το τμήμα Αμοιβών & Παροχών
  • Υποστηρίζει το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Παρακολουθεί την Οργανωτική Δομή του Ομίλου
  • Συγκεντρώνει, ελέγχει και συντηρεί το αρχείο με τις Περιγραφές Θέσεων Εργασίας
  • Μεριμνά για τη σωστή συμπλήρωση των Περιγραφών Θέσεων Εργασίας του Ομίλου
  • Υποστηρίζει στο σχεδιασμό των Matrix reports του Ομίλου
  • Εξάγει στοιχεία του προσωπικού και δημιουργεί reports

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ με αντικείμενο σπουδών Οικονομικές Επιστήμες, Λογιστική & Χρηματοοικονομική, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή άλλο συναφές αντικείμενο
  • Επιθυμητή εμπειρία σε θέση HR
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστος χειρισμός MS Office (ειδικά Excel με γνώσεις μακροεντολών)
  • Επιθυμητή γνώση χειρισμού Epsilon Net, ScanHRMS
  • Εχεμύθεια, οργανωτικότητα, συνέπεια, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Παρακαλείσθε να ολοκληρώσετε την αποστολή του βιογραφικού σας αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.