Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/11/2022

Yπάλληλος Γραφείου -Υποστήριξη Τμήματος Πωλήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Eμπορική εισαγωγική εταιρία στον κλάδο της μόδας, με πολυετή εμπειρία στον χώρο και συνεργασίες με μεγάλους οίκους του εξωτερικού, επιθυμεί να προσλάβει

Άνδρα ή Γυναίκα 28-40 ετών να εργαστεί ως Υπάλληλος Γραφείου για την Υποστήριξη του Τμήματος Πωλήσεων.

Βασική Αποστολή

Αποτελεσματικός συντονισμός των λειτουργιών του τμήματος, άριστη εξυπηρέτηση των προμηθευτών και πελατών, τήρηση πολιτικών και συμφωνιών για την αποτελεσματική συνεργασία όλων των πλευρών.

Κύριες Αρμοδιότητες

• Διαχείριση προσωπικής, τηλεφωνικής και ηλεκτρονικής επικοινωνίας με πελάτες και συνεργάτες
• Τήρηση αρχείου πελατών και έντυπων εγγράφων συναλλαγών
• Διασφάλιση έγκαιρης αποστολής προϊόντων για τις ανάγκες του πελατολογίου
• Επικοινωνία με το δίκτυο αντιπροσώπων της εταιρίας
• Συμμετοχή στην υποστήριξη των εταιρικών social media &newsletters
• Έρευνα αγοράς ενεργειών ανταγωνισμού και χαρτογράφηση τάσεων αγοράς-εκθέσεις, προμηθευτές, προϊόντα κτλ
• Ταξίδια στην Ελλάδα για υποστήριξη των δειγματισμών του Τμήματος Πωλήσεων στο πελατολόγιο της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

ΓΝΩΣΕΙΣ(απαιτούμενες)
• Τίτλος Σπουδών σχετικός με Πωλήσεις, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Marketing
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Άριστη γνώση Η/Υ και M/S Office

Επιθυμητές γνώσεις
• Χρήση ERP Entersoft, Softone
• Χρήση CRM
• Γνώση social media

Εμπειρία (απαιτούμενη)
• Τουλάχιστον 3-5 χρόνια με εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων ως υπάλληλος γραφείου ή εξωτερικός-ή πωλητής-τρια /merchandiser

ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ/ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

• Άριστες οργανωτικές ικανότητες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
• Άριστες ικανότητες επικοινωνίας
• Προσαρμοστικότητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
• Σεβασμός, συνέπεια, συνεργασία
• Εμπιστοσύνη και εχεμύθεια
• Κριτική σκέψη και έμφαση στις λεπτομέρειες
• Ικανότητα καλής συνεργασίας μέσα στην ομάδα και συνεχής βελτίωση
• Να γνωρίζει τις τάσεις της μόδας και να τις ακολουθεί

Διαθέσιμες συστατικές επιστολές θα εκτιμηθούν