Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/07/2021

Compensation & Benefits Specialist

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ο/Η Compensation & Benefits Specialist είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Ανθρωπίνου Δυναμικού με έδρα την Ευκαρπία. Η θέση αναφέρεται στον Corporate HR Director και έχει ως σκοπό τη διασφάλιση ενός αξιοκρατικού συστήματος αμοιβών, παροχών και κινήτρων εντός της εταιρίας και τη βελτίωση της ανταγωνιστικής της θέσης στην προσέλκυση στελεχών.

Κύρια καθήκοντα:

  •  Συλλέγει και ελέγχει την ορθότητα των Περιγραφών Θέσεων Εργασίας (ΠΘΕ) της ALUMIL Ελλάδος και των θυγατρικών εσωτερικού & εξωτερικού
  •  Αξιολογεί και ορίζει την βαρύτητα των ΠΘΕ της ALUMIL Ελλάδος χρησιμοποιώντας τη μέθοδο HAY (KORN FERRY)
  •  Διαχειρίζεται το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης (ΣΔΑ)
  •  Εκπαιδεύει και υποστηρίζει το προσωπικό σε θέματα συμπλήρωσης των αρχείων του ΣΔΑ
  •  Συντάσσει και ενημερώνει τα Οργανογράμματα του Ομίλου βάσει της Πρότυπης Δομής
  •  Εκπαιδεύει τα στελέχη HR των θυγατρικών σε διαδικασίες και συστήματα HR (ΠΘΕ, Αξιολόγηση ΠΘΕ, ΣΔΑ, Reporting)

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  •  Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών Επιστημών/ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ή άλλου συναφούς αντικειμένου
  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία σε οργανωμένα τμήματα HR
  •  Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  •  Άριστος χειρισμός MS Office (ειδικά Excel)
  •  Επιθυμητή γνώση χειρισμού Epsilon HR, ScanHRMS
  •  Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  •  Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  •  Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  •  Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  •  Προοπτικές εξέλιξης
  •  Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης.