Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/4/2024

Σύμβουλος Πωλήσεων Αυτοκινήτων - Παπαδόπουλος ΑΕ

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ δραστηριοποιείται για τις μάρκες BMW-MINI-VOLVO στις πωλήσεις κι ενοικιάσεις αυτοκινήτων σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Βόλο και Σκιάθο. Εδώ και 20 έτη, όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας. Στα πλαίσια συνεχούς ανάπτυξής της και για τη διασφάλιση παροχής υπηρεσιών υψηλού επιπέδου στους πελάτες της, αναζητά άτομα για τη στελέχωση του τμήματος Πωλήσεων Λάρισας και συγκεκριμένα για τη θέση “Σύμβουλος Πωλήσεων".

Περίληψη θέσης: Ο/η Σύμβουλος Πωλήσεων Αυτοκινήτων είναι υπεύθυνος για την προώθηση των πωλήσεων (προϊόντων και υπηρεσιών) και την εκπλήρωση των στόχων της εταιρείας. Ολοκληρώνει με επιτυχία την διαδικασία της πώλησης και εξασφαλίζει την άριστη εμπειρία εξυπηρέτησης στους πελάτες.

Αρμοδιότητες
  • Προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών με γνώμονα τις ανάγκες του πελάτη και τους στόχους της εταιρίας
  • Παροχή εξειδικευμένων συμβουλών σε πελάτες εξασφαλίζοντας το υψηλότερο επίπεδο ικανοποίησης
  • Ανάπτυξη και διατήρηση σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες
  • Ενημέρωση της πλατφόρμας CRM και του λογισμικού ERP με ακρίβεια και αποτελεσματικότητα
  • Φροντίδα για την υποδειγματική προβολή των οχημάτων στην έκθεση και στα ηλεκτρονικά μέσα
  • Προετοιμασία κι επεξήγηση προσφορών αυτοκινήτων, ανταλλαγών, χρηματοδοτικών και ασφαλιστικών προϊόντων
  • Έλεγχος και προετοιμασία οχημάτων & προγραμματισμός test-drive
  • Παροχή υποστήριξης και καθοδήγησης στους πελάτες για την ολοκλήρωση της αγοράς τους

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο
  • Κάτοχος πτυχίου επιθυμητά στον τομέα Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Marketing
  • Άριστη γνώση αγγλικών
Ικανότητες και γνώσεις
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες σε γραπτό και προφορικό λόγο, σε Ελληνική και Αγγλική γλώσσα
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανοποιητικός χειρισμός διαδικτύου
  • Καλή χρήση Microsoft Word και Excel, Outlook, Teams
  • Ταυτόχρονος χειρισμός αρμοδιοτήτων, ολοκλήρωση έργων με αμεσότητα καιακρίβεια
  • Προσαρμοστικότητα/Ευελιξία: Προσαρμογή σε αλλαγές, ανάληψη πρωτοβουλιών, διαχείριση της πίεση
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης (Υποχρεωτικά)
Εμπειρία
  • Προϋπηρεσία 2 έτη σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Άριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχές και κίνητρα επιβράβευσης
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης

Μετά την αποστολή του βιογραφικού σας η επιτροπή προσλήψεων θα αξιολογήσει την αίτηση σας και θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που πληρούν τα κριτήρια.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.