Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Εξυπηρέτηση Πελατών στα Γερμανικά - Θεσσαλονίκη

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μιλάτε άπταιστα Γερμανικά και θα σας ενδιέφερε να παρέχετε υποστήριξη σε γερμανόφωνους πελάτες στον τομέα των τηλεπικοινωνιών;
Διακρίνεστε για τις επικοινωνιακές σας δεξιότητες και σας χαρακτηρίζει η υπομονή, η ευγένεια & η προσαρμοστικότητα; Στη συγκεκριμένη θέση εργασίας, θα έχετε τη δυνατότητα να εξυπηρετείτε και να ενημερώνετε αναφορικά με νέα πακέτα τους πελάτες μίας εκ των μεγαλύτερων εταιρειών τηλεπικοινωνίας παγκοσμίως.

Αν μιλάτε άπταιστα την Γερμανική γλώσσα & αναζητάτε εργασία στη Θεσσαλονίκη, τότε η ευκαιρία αυτή είναι ακριβώς αυτό που αναζητάτε. Σε αυτή τη θέση, θα αποτελείτε μέλος μιας ομάδας από πολυάριθμους γερμανόφωνους συναδέλφους, εργαζόμενος/η για μία πολυεθνική εταιρεία που επενδύει ανοίγοντας νέα γραφεία στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Ως εκπρόσωπος εξυπηρέτησης πελατών στα Γερμανικά οι κύριες αρμοδιότητες σας θα είναι:

  • Λειτουργείτε ως η πρώτη γραμμή εξυπηρέτησης για όλους τους Γερμανόφωνους πελάτες
  • Απαντάτε στα εισερχόμενα αιτήματα μέσω κλήσεων σχετικά με την σύνδεσή τους και τον εξοπλισμό
  • Παρέχετε εξαιρετική ποιότητα εξυπηρέτησης & καθοδήγησης
  • Επιλύετε και καταγράφετε απλά τεχνικά προβλήματα
  • Ενημερώνετε τους συνδρομητές αναφορικά με νέα πακέτα και προσφορές & τους καθοδηγείτε προς την βέλτιστη δυνατή λύση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώση Γερμανικών σε επίπεδο μητρικής γλώσσας
  • Ευρύτερη εξοικείωση με την τεχνολογία & τους υπολογιστές

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός ύψους 1500 ευρώ μικτά (14 μισθοί ετησίως)
  • Μηνιαία bonus
  • Εντατική & επί πληρωμή εκπαίδευση
  • Προοπτικές ανέλιξης μέσα στην εταιρεία
  • Μοντέρνο & υψηλής ποιότητας εργασιακό περιβάλλον
  • Υβριδικό μοντέλο απασχόλησης έπειτα από τους 3 πρώτους μήνες
  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας πλήρους απασχόλησης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.