Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/8/2020

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός με εμπειρία στην Συντήρηση Φωτοβολταϊκών σταθμών; Έχεις εμπειρία σε διαχείριση τεχνικών προβλημάτων που αφορούν στην συντήρηση φωτοβολταϊκών σταθμών και ξέρεις να χειρίζεσαι σε πολύ καλό επίπεδο το Autocad; Θέλεις να εργαστείς σε μια Τεχνική Ενεργειακή εταιρεία που εξειδικεύεται στο σχεδιασμό, τη μελέτη και κατασκευή φωτοβολταϊκών έργων σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον; Αν ναι, τότε έχουμε την ιδανική θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης που σου ταιριάζει.

Ως Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Συντήρησης φωτοβολταϊκών σταθμών, τα βασικά σου καθήκοντα θα είναι:
  • Παρακολούθηση όλων των φωτοβολταϊκών σταθμών μέσω συστήματος αναφορικά με την λειτουργία, την παραγωγικότητα και την ασφάλειας των εγκαταστάσεων
  • Προγραμματισμός και εποπτεία εργασιών προληπτικής και έκτακτης συντήρησης
  • Επικοινωνία και διαχείριση εξωτερικών συνεργείων ανά την Ελλάδα
  • Συντήρηση χαρτοφυλακίου των φωτοβολταϊκών σταθμών παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης προς τους πελάτες της εταιρείας και διαχείριση των αιτημάτων τους αναφορικά με τεχνικά θέματα

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης φωτοβολταϊκών πάρκων, χρειάζονται οι παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • 2-3 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση Συντήρησης Φωτοβολταϊκών
  • Πολύ καλή γνώση προγράμματος Autocad
  • Μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια και στην επίλυση προβλημάτων
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδιών κατά περίπτωση

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Συντήρησης φωτοβολταϊκών πάρκων:
  • Σταθερό, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες εξέλιξης
  • Αορίστου σύμβαση εργασίας, σταθερές μηνιαίες απολαβές
  • Συνεχής εκπαίδευση
Αν θεωρείς ότι το προφίλ σου ταιριάζει με τη θέση του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Συντήρησης φωτοβολταϊκών πάρκων είμαι η Μαρία Σταυράκη και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2106770523 για περισσότερες πληροφορίες. #energyjobsgr

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.