Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/12/2020

Data Entry - Content Editor

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Ζητείται άτομο για την στελέχωση του τμήματος περιεχομένου.

Εδώ στην Polihome, η ομάδα περιεχομένου είναι η καρδιά της επιχείρησης. Δημιουργεί και διατηρεί το περιεχόμενο για την βάση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος, τις περιγραφές και τα χαρακτηριστικά των προϊόντων.

Συνοπτικές αρμοδιότητες:

Καταχώρηση προϊόντων (φωτογραφίες χαρακτηριστικά) στη βάση του ηλεκτρονικού μας καταστήματος.
Διατήρηση και επανέλεγχος των υφισταμένων προϊόντων.
Ομαδοποίηση και κατηγοριοποίηση προϊόντων.
Εμπλουτισμός των περιγραφών και αναλυτικών λεπτομερειών των προϊόντων.
Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή (09:00 - 17:30). Η εργασία αφορά την πόλη της Θεσσαλονίκης, διεύθυνση: Ιωνίας 5, Καλοχώρι. Υπάρχει πρόσβαση και με αστικό λεωφορείο.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης σχολής.
  • Εξοικείωση με προγράμματα επεξεργασίας φωτογραφιών (Photoshop, Affinity etc).
  • Πάρα πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση της χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή.
  • Εξοικείωση με το Internet και τις σύγχρονες τεχνολογίες.
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και δημιουργικότητα.
  • Οργανωτικός χαρακτήρας.
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών θέτοντας σωστές προτεραιότητες.
  • Ομαδικότητα, ενθουσιασμό για το αντικείμενο, υπευθυνότητα.

Επιθυμητά προσόντα

  • Ανάλογη προυπηρεσία.
  • Γνώση διαχειριστικού περιβάλλοντος Magento.
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Παροχές

  • Ένα μοντέρνο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Σταθερό ωράριο χωρίς υπερωρίες.
  • Ασφάλιση με όλες τις προβλεπόμενες παροχές (άδειες κτλ).
  • Βασικό μισθό