Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/11/2020

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ - ΣΕΡΡΕΣ

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό γνωστής ελληνικής βιομηχανικής επιχείρησης, με έδρα στην περιοχή των Σερρών, αναζητούμε δυναμικό στέλεχος Ανθρώπινου Δυναμικού, του οποίου η μετεγκατάσταση είναι απαραίτητη προϋπόθεση. Θα προτιμηθούν υποψήφιοι οι οποίοι έχουν κάποια σχέση με την ευρύτερη περιοχή (καταγωγή, λοιποί οικογενειακοί δεσμοί κ.α).

Στέλεχος Τμήματος Ανθρωπίνου Δυναμικού (Ref. 5157/HR/RS/GR)

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες:

  • Αναθεώρηση και διαχείριση της διαδικασίας επιλογής και αξιολόγησης υποψηφίων
  • Επικαιροποίηση των περιγραφών θέσεων εργασίας και σύνταξη νέων
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα στελέχη της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού, για τη βελτίωση όλων των πρακτικών διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού, με σκοπό τη δημιουργία ενός ελκυστικού εργασιακού περιβάλλοντος
  • Συμμετοχή σε ημέρες καριέρας και διεύρυνση της συνεργασίας με τα ακαδημαϊκά ιδρύματα της χώρας, προβάλλοντας την εταιρεία ως Εργοδότη Επιλογής
  • Εκπαίδευση στελεχών για τη διενέργεια των συνεντεύξεων, σύμφωνα με τα πρότυπα του GDPR
  • Συνεργασία με το τμήμα εκπαίδευσης του προσωπικού, για τον καταρτισμό ενός ολοκληρωμένου προγράμματος εκπαίδευσης νεοπροσλαμβανόμενων, διασφαλίζοντας την ομαλή ενσωμάτωση τους στην εταιρεία
  • Συμμετοχή στη διαχείριση του πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη», σε περιόδους αιχμής
  • Διατήρηση άριστου εργασιακού κλίματος με έμφαση στη συνεργασία όλων των τμημάτων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου στη Διοίκηση του Ανθρώπινου Δυναμικού, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον, ιδανικά στο τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και  χειρισμού MS Office
  • Ικανότητα άριστης επικοινωνίας, ανάπτυξη ομαδικού πνεύματος και συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης και διαχείριση πολλών και διαφορετικών έργων
  • Οργανωτικότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια, εχεμύθεια και ακεραιότητα
  • Δυναμική προσωπικότητα με θετική διάθεση

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών, το οποίο θα μπορούσε να περιλαμβάνει επιδότηση ενοικίου
  • Bonus βάσει KPIs
  • Ιδιωτικό Πρόγραμμα Υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση και εξέλιξη

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.