Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/3/2021

Διευθυντής Συντήρησης (Μηχανουργείο)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Έχετε εμπειρία ως Διευθυντής Συντήρησης κι είχατε υπό την επίβλεψη σας τμήμα Μηχανουργείου και ψάχνετε για το επόμενο σας βήμα;

Θα θέλατε να εργαστείτε ως Διευθυντής Συντήρησης και να γίνετε μέλος μιας εξαιρετικής εταιρείας, ηγέτη στον τομέα της;

Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να κάνετε αίτηση τώρα!

Ο Διευθυντής Συντήρησης έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Ο Διευθυντής Συντήρησης είναι υπεύθυνος του Μηχανουργείου κι επιβλέπει και διαχειρίζεται χειριστές μηχανημάτων και μηχανικούς και διευθύνει προσωπικό που εκτελεί συμβατικά και αριθμητικά ελεγχόμενα μηχανήματα
  • Διασφαλίζει ότι όλες οι δραστηριότητες και οι διαδικασίες πληρούν τα πρότυπα της εταιρείας και τη συνολική διασφάλιση ποιότητας όλων των προδιαγραφών μηχανικής, ασφάλειας των χειριστών μηχανών
  • Μελετά τα χρονοδιαγράμματα παραγωγής και εκτιμά τις απαιτήσεις ωρών εργασίας για την ολοκλήρωση των αναθέσεων εργασίας
  • Εκτελεί το πρόγραμμα συντήρησης με βάση τις προδιαγραφές των μηχανημάτων.
  • Συνεργάζεται με τα τμήματα παραγωγής, ποιότητας ελέγχου και σχεδιασμού για να χειριστεί τις απαιτήσεις επιθεώρησης και δοκιμής των ανταλλακτικών

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Διευθυντή Συντήρησης θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο Πολυτεχνείου ιδανικά Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Μεταπτυχιακό θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση εργασίας τουλάχιστον 4 ετών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση υπολογιστή και MS office
  • Γνώση της λειτουργικότητας των μηχανημάτων
  • Γνώση για τη μετατροπή σχεδίων σε G-code και τη μεταφόρτωση στις μηχανές CNC
  • Εμπειρία σε δισδιάστατο (2D) και τρισδιάστατο (3D) λογισμικό σχεδιασμού κατά προτίμηση σε "Solidworks" και "Autocad"
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και αναλυτικές δεξιότητες, με την ικανότητα να αναπτύσσετε σχέσεις γρήγορα και αποτελεσματικά
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και λήψης αποφάσεων
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας, διαφάνεια και προσανατολισμός αποτελεσμάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Διευθυντή Συντήρησης τα παρακάτω:
  • Άριστο πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Ευκαιρία να εργαστείτε σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Προοπτικές και ευκαιρίες εξέλιξης

Αν το προφίλ σου ταιριάζει στις απαιτήσεις της θέσης του Διευθυντή Συντήρησης κάνε την αίτησή σου τώρα και στείλε το βιογραφικό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση του Διευθυντή Συντήρησης μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά 09:00-17:00 με την Γεωργία Χριστοδούλου στο +302310417119 #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές