Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Τεχνικός Πεδίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΎΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι τεχνικός πεδίου και σε ενδιαφέρει να απασχοληθείς σε κορυφαία εταιρία βιομηχανικών εξοπλισμών ;

Γνωρίζεις από ανυψωτικούς εξοπλισμούς ή έχεις εμπειρία σε παρόμοια ηλεκτρολογικά/ μηχανολογικά συστήματα;

Στείλε μας το βιογραφικό σου και γίνε μέλος μιας συνεχώς αναπτυσσόμενης, πολυεθνικής εταιρείας.

Οι αρμοδιότητες του Τεχνικού Πεδίου είναι οι ακόλουθες:

  • Επισκευή και τη συντήρηση ανυψωτικών εξοπλισμών, βαρούλκων και γερανογεφυρών στους χώρους των πελατών
  • Αναβάθμιση των συστημάτων και των εξαρτημάτων του εξοπλισμού
  • Πραγματοποίηση επιθεωρήσεων και έκδοση πιστοποιητικών για τον εξοπλισμό των πελατών, σύμφωνα με τα ισχύοντα πρότυπα και κανονισμούς
  • Διεξαγωγή προληπτικών και διορθωτικών εργασιών συντήρησης
  • Στενή συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της τεχνικής ομάδας για την αποτελεσματική εκτέλεση έργων

Απαραίτητα Προσόντα

Για τη θέση του Τεχνικού Πεδίου απαιτούνται τα παρακάτω:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου (ΤΕΙ, ΙΕΚ )
  • Εξοικείωση με ηλεκτρικά και μηχανικά ζητήματα
  • Καλή χρήση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα να κατανοεί manuals
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Ικανότητα διαγνώσης και επίλυσης τεχνικών προβλημάτων
  • Επικοινωνιακές Δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα
  • Επαγγελματισμός
  • Ευελιξία
  • Προηγούμενη εμπειρία ως τεχνικός πεδίου σε ανυψωτικούς εξοπλισμούς

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει στον Τεχνικό Πεδίου:
  • Εξαιρετικές ευκαιρίες για εξέλιξη και επιμόρφωση σε τεχνικά θέματα
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Παροχή κινητού και οχήματος για τις μετακινήσεις
  • Εταιρική ενδυμασια
  • Προπληρωμένες κάρτες σίτισης

Για περισσότερες πληροφορίες για τη θέση, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Ισμήνη Γράψα στο +30 6941400209.

#jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.