Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Μηχανολόγος ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΛΥΣΙΣ, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα της λειτουργίας και συντήρησης ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων και στην παροχή τεχνικών υπηρεσιών σε κτίρια Φορέων του Δημόσιου Τομέα,αναζητά ενθουσιώδεις Μηχανολόγους ή Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς για να ενταχθούν στην ομάδα μας στην Αθήνα.

Η θέση αφορά στην οργάνωση και επίβλεψη της συντήρησης, της επισκευής και βελτίωσης των ηλεκτρομηχανολογικών συστημάτων και εγκαταστάσεων Δημόσιων Νοσοκομείων στην Αθήνα, διασφαλίζοντας την αποτελεσματική και ασφαλή λειτουργία τους.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη προγραμματισμένων εργασιών συντήρησης και επισκευής.
  • Ανίχνευση και επιδιόρθωση βλαβών.
  • Βελτιστοποίηση λειτουργίας των εγκαταστάσεων για εξοικονόμηση ενέργειας.
  • Συμμετοχή σε έργα αναβάθμισης και επέκτασης των εγκαταστάσεων.
  • Συνεργασία με άλλους μηχανικούς και τεχνικούς για την επίλυση τεχνικών προβλημάτων.
  • Δημιουργία Τεχνικών Εκθέσεων και Αναφορών
  • Οργάνωση και τήρηση Αρχείων/Ημερολογίων συντήρησης εξοπλισμού.
  • Διασφάλιση της τήρησης των προδιαγραφών ασφάλειας και ποιότητας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού.
  • Εμπειρία στη συντήρηση και επισκευή ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων θα εκτιμηθεί.
  • Καλή γνώση των προδιαγραφών και των τεχνικών προτύπων.
  • Δυνατότητα ανάγνωσης τεχνικών σχεδίων και διαγραμμάτων.
  • Ευελιξία και διαθεσιμότητα για εκτός ωραρίου κλήσεις σε περίπτωση ανάγκης.
  • Διάθεση συνεργασίας και επικοινωνίας.
  • Εμπειρία στη διαχείριση Συμβάσεων Δημοσίου θα εκτιμηθεί.
  • Καλή γνώση Αγγλικών (προαιρετικά).

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός.
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης.
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.