Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/07/2021

Διαχειριστής/τρια e-shop & digital marketing

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΡΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ανώνυμη εταιρία στο χώρο του επίπλου με έδρα στην ανατολική Θεσσαλονίκη (Θέρμη), ζητά να προσλάβει Διαχειριστή/τρια e-shop & digital marketing.

Κύριες αρμοδιότητες :

Διαχείριση του eshop της εταιρίας.
Καταχώρηση νέων προιόντων, φωτογραφιών, τιμών, έλεγχος αποθεμάτων και λοιπών στοιχείων στο e-shop.
Διαχείριση και ενημέρωση της ιστοσελίδας της εταιρίας.
Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για ανάπτυξη επισκεψιμότητας.
Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων.
Διαχείριση social media και λοιπών marketing καναλιών.
Δημιουργία και αποστολή newsletter.

Απαραίτητα Προσόντα

Εργασιακή εμπειρία ως διαχειριστής e-shop.
Εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου.
Άριστη γνώση και διαχείριση social media ( Facebook, Instagram κ.τ.λ. ).
Άριστη γνώση Facebook ads και Google ads.
Άριστη γνώση ms office.
Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

Επιθυμητά προσόντα :

Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing.
Γνώση Photoshop
Γνώση SEO/SEM θεμάτων.

Παροχές

Εργασία πλήρους απασχόλησης.