Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/9/2022

Υπάλληλος Πωλήσεων Καταστήματος Ηλεκτρονικών

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΣΥΚΙΕΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία ηλεκτρονικών και ειδών ραδιοεπικοινωνίας με έδρα τις Συκιές Θεσσαλονίκης ζητά να προσλάβει Υπάλληλο Πωλήσεων.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών στο φυσικό κατάστημα
  • Εξυπηρέτηση πελατών μέσω ηλεκτρονικού καταστήματος, social media, τηλεφώνου, e-mail
  • Παρακολούθηση τζίρου και επικοινωνία με προμηθευτές
  • Διαχείριση παραγγελιών μέσω του e-shop
  • Προετοιμασία αποστολών
  • Διαχείριση αποθεματικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση πωλητή επιθυμητή - ιδανικά σε ηλεκτρονικά είδη
  • Γνώση SoftOne ή αντίστοιχου ERP
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ (μεγάλη εξοικείωση με το Internet)
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, ευελιξία, όρεξη για δουλειά
  • Εξαιρετική ικανότητα οργάνωσης, συνεργασίας & συντονισμού δραστηριοτήτων

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη