Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/03/2024

Διευθυντής Αγορών - Head Buyer

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία μας, Αφοί Κοντζόγλου Distributors , μια κορυφαία οντότητα στον κλάδο μας, αναζητά ένα δυναμικό και έμπειρο άτομο για τη θέση του Διευθυντή Αγορών / Head Buyer. Ο ρόλος αυτός απαιτεί υψηλές δεξιότητες στην επικοινωνία, τη διαπραγμάτευση, και τη διαχείριση σχέσεων, καθώς και την ικανότητα να λαμβάνει στρατηγικές αποφάσεις για τη βέλτιστη απόδοση της αλυσίδας εφοδιασμού μας.

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία και συνεργασία με αξιόπιστους υπάρχοντες και μελλοντικούς προμηθευτές
  • Διαχείριση συμφωνιών και συμβολαίων με υπάρχοντες και μελλοντικούς προμηθευτές
  • Διαπραγμάτευση και εξασφάλιση ανταγωνιστικών προωθητικών πλάνων για την πελατειακή βάση
  • Διαχείριση ζητημάτων ανταγωνιστικότητας και αιτημάτων πελατών με τους προμηθευτές
  • Έλεγχος απόδοσης πιστωτικών πελατών και τήρησης συμφωνιών
  • Έλεγχος απόδοσης ενεργειών και πιστωτικών από τους προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, οικονομικής κατεύθυνσης ή Marketing. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών