Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/9/2021

IT Support - Μηχανογράφος - Αναλυτής

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΧΑΡΝΕΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει μηχανογράφο - αναλυτή για την υποστήριξη του τμήματος ΙΤ της εταιρείας.

Περιγραφή Θέσης:
Η θέση αφορά διαχειριστή των πληροφοριακών υποδομών της εταιρείας και είναι θέση πλήρους απασχόλησης. Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία του ταμειακού συστήματος των καταστημάτων, του κεντρικού server στο cloud και των τερματικών στα γραφεία της εταιρείας. Η υποστήριξη γίνεται κατά βάση από την έδρα της εταιρείας στην Αθήνα με εφαρμογές απομακρυσμένου ελέγχου.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Εγκατάσταση - χρήση - παραμετροποίηση ERP συστημάτων.
  • Διαχείριση βάσεων δεδομένων.
  • Διαχείριση λειτουργικών συστημάτων.
  • Διαχείριση δικτύων και υπηρεσιών δικτύου TCP/IP.
  • Παραμετροποίηση τηλεφωνικού κέντρου.
  • Συντήρηση Hardware - Περιφερειακών συστημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2ετή εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο ΑΕΙ,ΤΕΙ Πληροφορικής.
  • Απαραίτητη καλή γνώση των τεχνολογιών: Soft1 ERP, TCP/IP networks - FTP, DB, VPN services, Asterisk Elastix PBX, MS SQL Server, MS SQL και MS Windows Server, MS Windows Desktop.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και καινοτόμος σκέψη.

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας