Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/02/2021

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΡΕΒΕΖΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εργαστεί ως Μηχανολόγος Μηχανικός σε βιομηχανικό περιβάλλον; Έχεις τεχνικό υπόβαθρο και σε ενδιαφέρει να εξελιχθείς σε μια δυναμική εταιρεία;

Τότε η θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού είναι για εσένα!

Ο Μηχανολόγος Μηχανικός θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Επισκευάζει μηχανές, γραμμές παραγωγής, ηλεκτρολογικές/μηχανολογικές και κτιριακές εγκαταστάσεις
  • Προτείνει βελτιώσεις και διορθωτικές ενέργειες για τη βελτιστοποίηση των εργασιών
  • Εκτελεί ελέγχους σε τεχνικές εργασίες
  • Διεξάγει προληπτική συντήρηση σε γραμμές παραγωγής, μηχανήματα και εγκαταστάσεις
  • Κάνει βελτιώσεις στις γραμμές παραγωγής ώστε να αποφευχθεί το ενδεχόμενο διακοπής εργασίας λόγω βλάβης
  • Ακολουθεί τις κατευθυντήριες γραμμές του συστήματος ποιότητας, υγιεινής και ασφάλειας στην εργασία, HACCP, περιβάλλοντος και ασφάλειας τροφίμων

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΤΕι, ιδανικά Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε κανονισμούς υγιεινής και ασφαλείας, ασφάλειας προϊόντος, HACCP και IFS
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή χρήση Η/Υ και MS Office
  • Συνέπεια, επαγγελματισμό, οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον Μηχανολόγο Μηχανικό τα παρακάτω:

  • Άριστο πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρία εργασίας σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Προοπτικές και ευκαιρίες εξέλιξης

Αν το προφίλ σου ταιριάζει στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανολόγου Μηχανικού, κάνε την αίτησή σου τώρα και στείλε το βιογραφικό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά 09:00-17:00 με την Γεωργία Χριστοδούλου στο +302310417119 #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.