Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/02/2021

Υπεύθυνος Διαχείρισης Αναπτυξιακών Προγραμμάτων (ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Εταιρεία Espaexperts του Ομίλου TQS GROUP με στόχο την παροχή ολοκληρωμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών πάνω σε θέματα που αφορούν επιδοτούμενα(ΕΣΠΑ) και αναπτυξιακά προγράμματα ζητά Σύμβουλο ΕΣΠΑ και Αναπτυξιακών Προγραμμάτων.

Η εταιρεία είναι πιστοποιημένη σύμφωνα με τα πρότυπα ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007 και ISO 27001:2013 για την παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών, επιθυμώντας να εξασφαλίσει την ποιότητα των υπηρεσιών της και την αξιοπιστία σε θέματα διαχείρισης πληροφοριών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Συνεχή ενημέρωση για ανοιχτές δράσεις/προγράμματα ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος.
  • Σύνταξη ενημερωτικών αρχείων και παρουσιάσεων
  • Ανάπτυξη πελατολογίου και στρατηγικής πωλήσεων
  • Επικοινωνία με φορείς
  • Συλλογή και έλεγχος απαραίτητων δικαιολογητικών για υποβολή προτάσεων στα πλαίσια συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων
  • Ολοκλήρωση δυνητικής προβαθμολόγησης επενδυτικού σχεδίου
  • Προετοιμασία και σύνταξη φακέλων υποβολής
  • Εκπόνηση Business Plans, Σχεδίων Βιωσιμότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ / Διοίκησης / Χρηματοοικονομικών ή ισότιμο πτυχίο της αλλοδαπής
  • Καλές Λογιστικές και οικονομικές γνώσεις
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 3ετή αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία στη συγγραφή και διαχείριση έργων (φυσικό και οικονομικό αντικείμενο) στο πλαίσιο εθνικών συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων ΕΣΠΑ (ΠΕΠ, ΕΠΑνΕΚ, CLLD), καθεστώτων Αναπτυξιακού Νόμου
  • Τουλάχιστον 2ετή αποδεδειγμένη εμπειρία στην εκπόνηση Επιχειρηματικών Σχεδίων (Business Plans), Μελετών βιωσιμότητας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων (ΠΣΚΕ)
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης χρόνου για εκπλήρωση προθεσμιών

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον