Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Ταμίας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ | ΠΑΤΜΟΣ

Patmos Aktis Resort & Spa - Marriott International Luxury Collection

Το Patmos Aktis Resort and Spa, μέλος της Marriott International μεταμορφώνεται ολοκληρωτικά και θα εκπροσωπήσει την Luxury Collection. Σας προσκαλούμε να γίνετε μέρος του οράματός μας, που συνδυάζει πολυτέλεια, καινοτομία και μοναδικές εμπειρίες για τους επισκέπτες μας. Προσφέρουμε ένα δυναμικό και συναρπαστικό εργασιακό περιβάλλον που αναδεικνύει και ενθαρρύνει τις δεξιότητες και προσφέρει συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική εξέλιξη. Για την τουριστική περίοδο 2024, αναζητούμε:

ΤΑΜΙΑ

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Eπαγγελματική εμπειρία (2-3 έτη) σε ξενοδοχεία 4 ή 5 αστέρων
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος micros pos
  • Καταχώρηση παραγγελιών
  • Απαραίτητη γνώση αγγλικών
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, ευγένεια και εξωστρέφεια, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης

Καθήκοντα:

  • Αποστολή νέας παραγγελίας
  • Επεξεργασία υφιστάμενης παραγγελίας
  • Έκδοση απόδειξης ή επανεκτύπωση
  • Μεταφορά ειδών σε άλλο τραπέζι ή σε άλλο χειριστή
  • Είσπραξη χρημάτων (κλείσιμο τραπεζίου)
  • Έκδοση ή επανεκτύπωση Ζ, Χ
  • Έκπτωση σε νέες ή υφιστάμενες παραγγελίες
  • Ακύρωση παραστατικού
  • Έκδοση τιμολογίου

Παροχές

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πρόγραμμα μπόνους για όλους τους υπαλλήλους.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης με ένα παγκόσμιο νεωτεριστή στο χώρο της φιλοξενίας.
  • Συνεχή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Άνετη διαμονή πολύ κοντά στο ξενοδοχείο που παρέχει WiFi, τηλεόραση, κλιματισμό, μικρό ψυγείο και κοινόχρηστο πλυντήριο ρούχων.
  • Διατροφή (3 γεύματα την ημέρα).
  • Στολή.

Γίνετε μέλος σε ένα περιβάλλον όπου η συνεισφορά σας εκτιμάται και η δουλειά σας κάνει τη διαφορά. Κάντε αίτηση τώρα για να ενταχθείτε στην ομάδα του Patmos Aktis και ένα πρότυπο εργασιακό περιβάλλον.

Αποστολή βιογραφικών στο e-mail: hr@patmosaktis.gr

Τηρείται απόλυτη εχεμύθεια βάσει της Ευρωπαϊκής Οδηγίας και της Ελληνικής Νομοθεσίας περί Προσωπικών Δεδομένων.

Η Marriott International είναι εργοδότης ίσων ευκαιριών που δεσμεύεται να προσλαμβάνει εργατικό δυναμικό διαφορετικών εθνικοτήτων και να διατηρεί μία κουλτούρα χωρίς αποκλεισμούς. Η Marriott International δεν κάνει διακρίσεις λόγω αναπηρίας ή οποιασδήποτε άλλης ιδιότητας που προστατεύεται από την ευρωπαϊκή ή τοπική νομοθεσία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.