Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/8/2022

Manager E-Shop

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Mr Phone,που εμπορεύεται αξεσουάρ κινητής τηλεφωνίας αναζητά να προσλάβει για το ηλεκτρονικό της κατάστημα στην Αθήνα έμπειρο E-shop manager.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή διαχείριση της λειτουργίας του E-shop.
  • Προγραμματισμός περιεχομένου.
  • Δημιουργία και ενημέρωση των περιγραφών των προιόντων.
  • Συνεργασία και συμμετοχή με την ομάδα marketing για την αποτελεσματικότητα της digital marketing στρατηγικής.
  • Συνεργασία με την  τεχνική ομάδα για την επίλυση τυχόν προβλημάτων και τη δημιουργία νέου περιεχομένου.
  • Άμεση και επαγγελαματική διαχείρηση των ερωτημάτων των πελάτων σχετικά με τα προιόντα.
  • Εξασφάλιση μιας ασφαλούς ροής όλων των διαδικασιών πληρωμής και επιστροφής χρημάτων μέσω του e-shop.
  • Έρευνα ανταγωνισμού και τιμών, ικανότητα προτάσεων για βελτίωσεις σε υπάρχοντα προιόντα, βάση σχολίων πελάτων και ανάλυσης ανταγωνισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση Microsoft Office.
  • Άριστη γνώση αγγλικών.
  • Γνώση Photoshop.
  • Κατανόηση των πρακτικών εξυπηρέτησης πελάτων και των βασικών εννοιών marketing και πωλήσεων.
  • Δυνατότητα γρήγορης εκμάθησης των εταιρικών εσωτερικών και εξωτερικών συστημάτων.
  • Διαχείριση χρόνου και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και προσανατολισμός στην αποτελεσματικότητα και την επίτευξη των στόχων.

Παροχές

  • Σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Πενθήμερη εργασία.
  • Πλήρης ασφάλιση.
  • Υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας και συνεχόμενη εκπαίδευση.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.