Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/08/2022

Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Excellence & Lean Management Consultants, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρία με πολυετή δυναμική παρουσία στον τομέα της εμπορίας χημικών πρώτων υλών, αναζητά υπάλληλο Εξυπηρέτησης Πελατών για τα γραφεία της στην Αθήνα.

Καθήκοντα Θέσης
  • Εξυπηρέτηση υφιστάμενου πελατολογίου Ελλάδας
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές, αποθήκη, τμήμα πωλήσεων, τμήμα credit
  • Καταχώρηση στο μηχανογραφικό πρόγραμμα της εταιρείας
  • Τηλεφωνική και Γραπτή εξυπηρέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ/Ιδ. Σχολής
  • Προϋπηρεσία 1-2 έτη σε θέση Customer Service ή σε Πωλήσεις
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Εργατικότητα, συνέπεια, επαγγελματισμός, ομαδικό πνεύμα
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office, Internet
  • Εμπειρία σε χρήση ERP προγραμμάτων, όπως SAP, θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ανταγωνιστικό μισθό