Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Υπάλληλος Υποδοχής - Reception

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ ΧΑΝΙΩΝ | ΧΑΝΙΑ

Ξενοδοχείο 3* RELAX HOTEL ζητά να προσλάβει Υπάλληλο Υποδοχής – Receptionist για τους μήνες Απρίλιο - Νοέμβριο.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχειρίζεται τις κρατήσεις που διενεργούνται μέσω τηλεφώνου, online συστημάτων, λογισμικών και πρακτορείων
  • Αποστέλλει προσφορές μέσω ηλεκτρονικής επικοινωνίας κατόπιν αιτημάτων
  • Ενημερώνει το ξενοδοχειακό πρόγραμμα για κρατήσεις ή ακυρώσεις
  • Ελέγχει την πληρότητα και υποβάλλει αναφορές στο τμήμα Πωλήσεων ή/και στον Διευθυντή
  • Υποδέχεται τους πελάτες του ξενοδοχείου
  • Διεκπεραιώνει τις διαδικασίες των check in και check out των πελατών (επιβεβαιώνει τα στοιχεία τους, τους ενημερώνει για τους τρόπους πληρωμής)
  • Ενημερώνει τους πελάτες για τις παροχές του ξενοδοχείου και δίνει πληροφορίες για τοπικά αξιοθέατα και υπηρεσίες
  • Απαντά σε αιτήματα ή/και παράπονα των πελατών με ακρίβεια και αμεσότητα
  • Ενημερώνει τα τμήματα Οροφοκομίας και Συντήρησης για την παρέμβαση και αντιμετώπιση τυχόν προβλημάτων ή παραπόνων
  • Παρακολουθεί τους λογαριασμούς των πελατών και ελέγχει τις χρεώσεις
  • Διασφαλίζει ότι ο χώρος της υποδοχής είναι τακτοποιημένος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα

Παροχές

  • Διαμονή σε ολοκαίνουριο χώρο μέσα στο ξενοδοχείο
  • Διατροφή - πρωινό
  • Πλήρης απασχόλησης
  • 1 ρεπό την εβδομάδα
  • Μισθός 1200€ + tips

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.