Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
28/4/2024

Υπεύθυνος Υποδοχής Επισκεπτών σε Τουριστικά Καταλύματα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ψάχνουμε για έναν δυναμικό επαγγελματία με εμπειρία στη διαχείριση ακινήτων και υποδοχή τουριστών, ο οποίος να είναι έτοιμος να ενταχθεί στην ομάδα μας στη Χαλκιδική.

Αν πιστεύεις ότι πληροίς τα προαναφερόμενα κριτήρια και ενδιαφέρεσαι να γίνεις μέλος της ομάδας μας, στείλε μας το βιογραφικό σου, μαζί με μια συνοδευτική επιστολή όπου θα αναφέρεις τους λόγους για τους οποίους πιστεύεις ότι πρέπει να σε επιλέξουμε.

Ανυπομονούμε να σε γνωρίσουμε και να συνεργαστούμε!

Καθήκοντα:

  • Επίβλεψη και οργάνωση ακινήτων
  • Συντονισμός ομάδας καθαριότητας
  • Υποδοχή τουριστών σε σπίτια βραχυχρόνιας μίσθωσης (Airbnb)
  • Επικοινωνία και υποστήριξη κατά τη διάρκεια της διαμονής τους
  • Καταγραφή και οργάνωση προμηθειών σπιτιού
  • Έλεγχος και καταγραφή τυχόν ζημιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στη διαχείριση ακινήτων
  • Εμπειρία στον τομέα του customer service
  • Άριστη γνώση αγγλικών, γραπτά και προφορικά
  • Βασικές γνώσεις στη συντήρηση ακινήτων
  • Όρεξη για απόκτηση νέων δεξιοτήτων
  • Επικοινωνιακός, υπεύθυνος και συνεπής χαρακτήρας
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα να λειτουργεί αυτόνομα και να λαμβάνει αποφάσεις
  • Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Δίπλωμα οδήγησης και εμπειρία στην οδήγηση
  • Βασικές γνώσεις Η/Υ και Microsoft Office
  • Εμπειρία ή σπουδές στον τομέα του Τουρισμού (Επιθυμητό)

Παροχές

  • Απασχόληση από Τρίτη έως Κυριακή
  • Αμοιβή 1400€ καθαρά
  • Διάρκεια εργασιακής σχέσης τουλάχιστον 4 μήνες
  • Πληρωτέα εκπαίδευση με βασική αμοιβή για 15 μέρες
  • Δυνατότητα διαμονής στο πρώτο πόδι της Χαλκιδικής
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.