Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Υπάλληλος Υποστήριξης Πελατών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ Α.Ε (Porcelana), αναζητεί μέλος για το τμήμα Υποστήριξης Πελατών για την έδρα της στην βιομηχανική περιοχή Καλοχωρίου Θεσσαλονίκης. Οι κύριες ευθύνες σας σε αυτόν τον ρόλο θα είναι η τηλεφωνική υποστήριξη των πελατών μας και η φροντίδα των καθημερινών αναγκών τους.

Αν νομίζετε ότι είστε επικοινωνιακός/ή, συγκεντρωμένος/η και υπομονετικός ομαδικός παίκτης, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε!

Καθήκοντα:

• Διαχείριση των αιτημάτων πελατών με την χρήση ERP.
• Παραγγελιοληψία ή Διαχείριση παραγγελιών μεγάλων πελατών.
• Καθημερινή επικοινωνία με τους πελάτες για την επίλυση προβλημάτων.
• Επίλυση καθημερινών θεμάτων.
• Παροχή υψηλού επιπέδου ικανοποίησης πελατών.
• Τήρηση πολιτικών και διαδικασιών.
• Λήψη σχολίων πελατών σχετικά με τα προϊόντα.
• Καταγραφή των απαιτήσεων των πελατών.
• Παρακολούθηση της ικανοποίησης των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 1-2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Πολύ καλή γραπτή και προφορική επικοινωνία στα αγγλικά.
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης ERP (κατά προτίμηση Galaxy).
  • Γνώση συστημάτων WMS (κατά προτίμηση Aberon) θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Οργάνωση και μεθοδικότητα.
  • Δεξιότητες ορισμού προτεραιοτήτων, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητες εξέλιξης εντός του οργανισμού.
  • Ευχάριστο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.