Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/4/2024

Back office Assistant - Security Systems Designer

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Divico Α.Ε. ιδρύθηκε το 1982 στην Πάτρα, και είναι μια πανελλαδική εταιρεία η οποία απασχολεί περισσότερα από 150 άτομα, ενώ διαθέτει συνεργάτες σε όλη την Ελλάδα. Στόχος της είναι να προσφέρει υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και καινοτομίας στους τομείς των νέων τεχνολογιών και των συστημάτων ασφαλείας. Ο μικρός μέσος όρος ηλικίας, το υψηλό γνωσιακό επίπεδο και η συνεχής επιμόρφωση του ανθρώπινου δυναμικού σε συνδυασμό με το άριστο συνεργατικό κλίμα, καθιστούν την εταιρεία μας δημιουργική και πρωτοπόρα, ευέλικτη και προσαρμόσιμη στις συνεχώς μεταβαλλόμενες συνθήκες της αγοράς.

Αναζητούμε ταλαντούχα και φιλόδοξα άτομα για την στελέχωση των τμημάτων μας, τα οποία θα είναι ικανά να συνεισφέρουν στην ανάπτυξη και την αποτελεσματικότητα της ομάδας μας.

Περιγραφή Θέσης: Back office Assistant - Security Systems Designer

Για οποιαδήποτε πληροφορία για τη θέση μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 2610461906.

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη τμήματος πωλήσεων/ σύνταξη οικονομικών προσφορών
  • Παρακολούθηση & διεκπεραίωση παραγγελιών καθώς και άλλων διεργασιών εμπορικής διαχείρισης
  • Εισαγωγή και έλεγχος προσφορών στο σύστημα
  • Καταχώρηση, επεξεργασία και ενημέρωση δεδομένων πελατών και λογαριασμών
  • Επιλέγει σχέδια υλικού από τυποποιημένη βιβλιοθήκη σχεδιασμού για ακολουθία λειτουργιών, λίστα υλικών, διατάξεις δικτύου και ηλεκτρικά σχέδια, όπως απαιτείται
  • Έλεγχος & καταγραφή δεδομένων στο σύστημα για την εξασφάλιση της ακρίβειας της πορείας των πωλήσεων
  • Γενική επιμέλεια γραφείου για την ομαλή και εύρυθμη λειτουργία του

Επαγγελματικά προσόντα και απαιτήσεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ, Μεταπτυχιακός Τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη χρήστη Η/Υ & MS Office
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 1-2 έτη σε τμήμα πωλήσεων - σύνταξη προσφορών
  • Πολύ καλή γνώση εμπορικής διαχείρισης σε περιβάλλον ERP
  • Γνώση Autocad (για ηλεκτρολογική μελέτη)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Αναλυτική σκέψη, οργάνωση, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

Παροχές

Τι Προσφέρουμε:
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Συνεχή εκπαίδευση σε καινοτόμες τεχνολογίες
  • Υποστήριξη και επίβλεψη από έμπειρα στελέχη
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον