Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2022

Junior IT - Μηχανογράφος

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει μηχανογράφο για την υποστήριξη του τμήματος ΙΤ της εταιρείας.
Περιγραφή Θέσης:
Η θέση αφορά διαχειριστή των πληροφοριακών υποδομών της εταιρείας και είναι θέση πλήρους απασχόλησης. Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία του ταμειακού συστήματος των καταστημάτων, του κεντρικού server στο cloud, των τερματικών στα γραφεία της εταιρείας στην υποστήριξη συστημάτων λογισμικού καθώς και άλλων πληροφοριακών συστημάτων. Η υποστήριξη γίνεται κατά βάση από την έδρα της εταιρείας στην Αθήνα με εφαρμογές απομακρυσμένου ελέγχου.
Κύριες Αρμοδιότητες:
• Εγκατάσταση - χρήση - παραμετροποίηση ERP συστημάτων.
• Διαχείριση βάσεων δεδομένων.
• Διαχείριση λειτουργικών συστημάτων.
• Διαχείριση δικτύων και υπηρεσιών δικτύου TCP/IP σε επικοινωνία με εξωτερικό συνεργάτη.
• Συντήρηση Hardware - Περιφερειακών συστημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

• Τουλάχιστον 2ετή εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
• Πτυχίο Πληροφορικής.
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Εγκατάσταση και διαχείριση software και hardware.
• Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και καινοτόμος σκέψη.

Παροχές

• Μισθός και ασφάλιση πλήρους απασχόλησης
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχή εκπαίδευση