Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/1/2022

Προϊστάμενος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό της Δικηγορικής Εταιρείας Σιούφας & Συνεργάτες, της μεγαλύτερης εταιρείας στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, που δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999 και στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας και είναι ταχύτατα αναπτυσσόμενη, με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητούμε τους ικανότερους και αποτελεσματικότερους υποψηφίους για την κάλυψη της θέσης με έδρα εργασίας στην Αθήνα

Προϊστάμενος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού (Ref. 5344/SCA/RS/GR)

Ενδεικτικά Καθήκοντα:

  • Οργανώνει τις εργασίες και παρακολουθεί τα αποτελέσματα συνεργασιών της εταιρίας
  • Επιδιώκει την επίτευξη των στόχων των πελάτων και διασφαλίζει την κερδοφορία των συνεργασιών που διαχειρίζεται
  • Ηγείται ομάδας Εκπροσώπων Εξωδικαστικού Συμβιβασμού
  • Επιτυγχάνει τους διαφορετικούς στόχους απόδοσης και παραγωγικότητας της κάθε συνεργασίας αξιοποιώντας τα συστήματα και τις διαδικασίες της εταιρίας
  • Αναπτύσσει και αναλύει στατιστικές εκθέσεις για να εντοπίζει δυσλειτουργίες, τάσεις και αναλαμβάνει διορθωτικές δράσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Προϋπηρεσία 2 – 5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε εταιρίες διαχείρισης μη εξυπηρετούμενων χαρτοφυλακίων, Εταιρίες Ενημέρωσης, Τράπεζες, Call Center τηλεπικοινωνίας, δικηγορικές εταιρίες.
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ με κατεύθυνση οικονομικά ή διοίκησης επιχειρήσεων.
  • Μεταπτυχιακές σπουδές σε οικονομικά ή διοίκηση επιχειρήσεων.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Άριστο χειρισμό σε γραπτό και προφορικό λόγο της Αγγλικής γλώσσας.
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και υιοθέτηση καινοτόμων λύσεων.
  • Κριτική ικανότητα και ταχύτητα λήψης αποφάσεων.
  • Ικανότητα ανάλυσης μεγάλων βάσεων δεδομένων και εντοπισμός τάσεων και προοπτικών αποτελεσμάτων.
  • Δυναμική προσωπικότητα και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Επιμίσθια επιβράβευσης απόδοσης σε μηνιαία βάση.
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός και των 5 Διευθύνσεων της Εταιρείας.
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης.
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων.
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.