Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/09/2022

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ Γ. ΧΑΤΖΗΝΑΣΙΟΥ

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΠΑΛΑΙΑ ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το υπό ίδρυση Μουσείο Γιώργου Χατζηνάσιου αναζητά υποψήφιο για την κάλυψη θέσης υπευθύνου υλοποίησης project.

Ο υποψήφιος θα πρέπει να υλοποιήσει τις παρακάτω δράσεις:

Ανάπτυξη ψηφιακής εικόνας του υπό ίδρυση μουσείου μέσω:

  α) Βελτίωσης της ιστοσελίδας με την τοποθέτηση επιπλέον ανέκδοτου υλικού πέραν του όποιου γνωστού.
  β) Βeλτίωση της εικόνας του Facebook με την τακτική ανάρτηση δημοσιεύσεων και την εγγραφή νέων μελών.
  γ) Βeλτίωση της εικόνας του instagram με τις ανάλογες δράσεις.
  δ) Δημιουργία ψηφιακού μουσείου στα πρότυπα άλλων ψηφιακών μουσείων του εξωτερικού.     |
  ε) Οργάνωση για νπαρουσιάσεις σε ραδιόφωνο, τηλεόραση και σχετικά website.
στ) Παρουσίαση σε εκπαιδευτικούς φορείς όπως μουσικά σχολεία και σχολές μουσικής κάθε επιπέδου.

Στα καθήκοντα του επίσης εντάσσονται:

α) Η επικοινωνία με φορείς και άτομα για την εύρεση χώρου στέγασης.
β) Η επικοινωνία με φορείς και άτομα για την εύρεση χρηματοδότησης.
γ) Η επικοινωνία με φορείς και άτομα για την εύρεση οπτικού και ακουστικού υλικού.
δ) Η ψηφιοποίηση και κατηγοριοποίηση του υλικού καθώς και η ανάρτησή του στην ιστοσελίδα του μουσείου.
ε) Η έρευνα για τα νομικά και τυπικά θέματα του εγχειρήματος.
στ) Η ανάπτυξη της δράσης σε όλα τα επιπλέον πεδία που αυτό εντάσσεται.
ζ) Η οργάνωση του υλικόυ για την συγραφή της βιογραφίας του συνθέτη.

Όποια άλλη δράση θα βοηθήσει στην υλοποίηση του εγχειρήματος.

Η συγκεκριμένη θέση αφορά απασχόληση για δοκιμαστική περίοδο ενός μηνός (με πληρωμή).

Μετά την πάροδο της δοκιμαστικής περιόδου θα αξιολογηθεί το αποτέλεσμα της εργασίας και θα μπορεί ο χρόνος αυτός να παραταθεί.

Ο/Η υποψήφιος/α θα πρέπει να διαμένει στη Θεσσαλονίκη. Απομακρυσμένη εργασία δεν δύναται να πραγματοποιηθέι.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο υποψήφιος θα πρέπει να καλύπτει τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

α) Βαθιά γνώση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, της διαδικτυακής - ψηφιακής εικόνας, και του τρόπου που θα πρέπει να αναπτυχθεί το project.
β) Γνωσιακό υπόβαθρο για την υποστήριξη του παραπάνω project.
γ) Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
δ) Ειδική σχέση με τη μουσική θα εκτιμηθεί ευνοϊκα (σχετικές σπουδές ή ερασιτεχνική ενασχόληση).

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι που δεν καλύπτουν τα παραπάνω προσόντα να μην αποστέλλουν βιογραφικά.

Δεν υπάρχει σχετικό road map και τα βήματα ανάπτυξης στο οποίο θα στηριχθεί ο υποψήφιος καθώς θα πρέπει να τα δημιουργήσει οι ίδιος.

Παροχές

Μισθός ανάλογος των προσόντων.
Κινητό τηλέφωνο, αυτοκίνητο εφόσον απαιτηθεί.