Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/3/2021

E-Commerce Operations Executive

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τα καταστήματα βρεφικών ειδών ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ και το Fatsules.gr επιθυμούν να προσλάβουν άτομο για τη θέση E commerce Operations Executive.

Περιοχή: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκης

Αρμοδιότητες
1. Εφαρμογή E- commerce strategy με τη διαχείριση όλων των λειτουργιών e shop.
2. Διαχείριση της απόδοσης επισκεψιμότητας και πωλήσεων eshop.
3. Διαχείριση και συνεχή αναβάθμιση του User Experience.
4. Διαχείριση και εγκατάσταση πρόσθετων λειτουργιών add on στην πλατφόρμα CS Cart.
5. Γνώση και χρήση εφαρμογών Adobe Photoshop, Google Analytics, Google Ads.
6. Επίβλεψη και καθημερινή διαχείριση accounts Skroutz & Best Price.

Απαραίτητα Προσόντα

• Σπουδές σε σχετικό κλάδο Information Technology, Digital Marketing, E commerce
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός έτους σε περιβάλλον e-commerce, digital marketing, e-business, business consulting, marketing
• Γνώση διαχείρισης e commerce platforms. Γνώση σε πλατφόρμα CS CART θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
• Kαλή γνώση σε PHP/ Mysql και HTML5/CSS.
• Εμπειρία στην ανάλυση αναφορών πωλήσεων σε περιβάλλον e commerce
• Άπταιστη χρήση εφαρμογών Microsoft Office.
• Άπταιστη γνώση Αγγλικών.
• Στρατηγική σκέψη, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, ομαδικότητα.

Παροχές

• Πλήρη απασχόληση
• Ανταγωνιστικές Αποδοχές και Bonus Παραγωγικότητας
• Ομαδικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης και επαγγελματικής ανέλιξης