Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2024

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H THRAKON ΑΕΒΕ, μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες παραγωγής και εμπορίας δομικών υλικών και χρωμάτων ζητά να προσλάβει Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα την Αττική.

Περιγραφή Θέσης

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:
  • Επικοινωνία και διαχείριση υφιστάμενου και δυνητικού πελατολόγιο και παροχή τεχνικών λύσεων
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη νέου
  • Επισκέψεις σε τεχνικά έργα με σκοπό την παροχή λύσης και κατ’ επέκταση την πώληση
  • Σύνταξη και αποστολή τεχνικών και οικονομικών προσφορών
  • Παρακολούθηση των συνθηκών και τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Reporting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΤΕΙ / ΑΕΙ Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία έως δύο (2) έτη σε αντίστοιχη θέση στον τομέα των πωλήσεων, θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Άριστη διαπραγματευτική ικανότητα και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ευχέρεια στη διαμόρφωση επαγγελματικών σχέσεων
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα αναγνώρισης ευκαιριών στην αγορά

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές και bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο , έξοδα μετακίνησης, κινητό