Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/6/2023

Web Developer-Web Designer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΛΗΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ) | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Ζητείται Web Developer από εταιρεία tsantakides.gr

Αρμοδιότητες:
  • Υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία όλων των θεμάτων που αφορούν τα site της εταιρίας, συνεχής έλεγχος
  • Υπεύθυνος για την αναβάθμιση του site της εταιρίας.
  • Υποστήριξη & βελτιστοποίηση ιστοσελίδας (χρήση γραφιστικών προγραμμάτων, SEO)
  • Διαχείριση E-Shop
  • Παρακολούθηση και ανάλυση δεικτών απόδοσης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση σχεδίασης και ανάπτυξης δυναμικών ιστοσελίδων με CMS (wordpress)
  • Καλή γνώση διαχείρισης-παραμετροποίησης-ενημέρωσης WP Plugins
  • Πολύ καλή γνώση HTML5/CSS3 Βασικές γνώσεις διαχείρισης βάσεων δεδομένων (My SQL)
  • Διαχείριση e-shop B2B (ενημέρωση & καταχώρηση προϊόντων)
  • Γνώσεις SEO και performance optimization
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Μεταφορικό μέσο απαραίτητο
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Δεξιότητες:

  • Όρεξη για δημιουργία και αφοσίωση στον στόχο
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και αποτελεσμάτων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Πενθήμερο
  • 8ώρη απασχόληση