Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/04/2021

Διευθυντής Εφοδιαστικής Αλυσίδας στην Olympia Electronics.

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΙΓΙΝΙΟ ΠΙΕΡΙΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ως Διευθυντής Εφοδιαστικής Αλυσίδας, θα εργαστείς σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε μια από τις πιο αναπτυσσόμενες εταιρείες στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας στην Ευρώπη, την Olympia Electronics με έδρα το Αιγίνιο Πιερίας.

Αρμοδιότητες

• Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του Τμήματος Logistics και αγορών
• Συντονισμός των υπευθύνων των τμημάτων Αγορών και Logistics
• Σχεδιασμός στρατηγικής αγορών
• Συνολική εποπτεία και διαχείριση της αλυσίδας εφοδιασμού των εμπορευμάτων και υπηρεσιών
• Διαπραγμάτευση συμβολαίων/συμβάσεων με προμηθευτές
• Αξιολόγηση προμηθευτών
• Έρευνα αγοράς – σχεδιασμός και παρακολούθηση
• Σχεδιασμός ροών παραγγελιών πελατών και προμηθευτών
• Συντονισμός ελέγχου και ενημέρωση διαθεσιμότητας εμπορευμάτων
• Επικοινωνία με προμηθευτές για ενημέρωση

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης κατά προτίμηση στον τομέα των Logistics
• Μεταπτυχιακό δίπλωμα σε αντίστοιχο τομέα
• Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε παρόμοια θέση στον τομέα των Logistics (υπεύθυνος προμηθειών, υπεύθυνος διαχείρισης εφοδιαστικής αλυσίδας, σε B2B επιχειρήσεις κατά προτίμηση)
• Άριστη γνώση και διαρκής ενημέρωση για τις νέες εξελίξεις στον τομέα των Logistics
• Άριστη γνώση χειρισμού συστημάτων επιχείρησης ERP, WMS και λοιπόν σχετικών εργαλείων
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
• Καλή γνώση λογισμικών διαχείρισης προμηθευτών ή τρίτων μερών
• Άριστες οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
• Ομαδικότητα και συνεργασία

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και Bonus Αποτελεσματικότητας
• Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
• Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
• Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

H Olympia Electronics ιδρύθηκε το 1979 από τους Παναγιώτη Αρβανιτίδη και Νικόλαο Λακασά. Η εταιρεία δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη καινοτόμων ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας χρησιμοποιώντας τεχνολογία αιχμής. Το ανθρώπινο δυναμικό της Olympia Electronics ανέρχεται στους 201 εργαζόμενους με 10% στο Τμήμα Έρευνας & Ανάπτυξης και αποτελεί τη μεγαλύτερη αμιγώς ελληνική παραγωγική μονάδα ηλεκτρονικών συστημάτων ασφαλείας. Ιδιαίτερα δυναμική είναι η παρουσία της σε περισσότερες από 72 χώρες του εξωτερικού.