Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/4/2024

Χειριστής Κέντρου Ελέγχου Τηλεμετρίας

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η CONSTRAT Ε.Π.Ε. Τεχνική και Εμπορική εταιρεία, εξειδικευμένη στον τομέα των αυτοματισμών για την ολιστική διαχείριση ύδρευσης, αποχέτευσης και όμβριων υδάτων, με πολυετή εμπειρία και αξιόπιστη παρουσία στον τομέα της τεχνογνωσίας της, αναζητά Χειριστή Κέντρου Ελέγχου Τηλεμετρίας.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί τη λειτουργία των εγκαταστάσεων έργων ύδρευσης από την αίθουσα ελέγχου της εταιρίας.
  • Αξιολογεί οπτικό υλικό για την πλήρη κατανόηση κάποιου προβλήματος και ενεργοποιεί διαδικασίες προς αποτροπή ζημιών στο εξοπλισμό.
  • Τηρεί όλους τους κανόνες ασφαλείας ενημερώνοντας τους αρμόδιους.
  • Ενημερώνει το Σύστημα ενδοεπιχειρησιακού σχεδιασμού (ERP).
  • Αποστέλλει ενημερωτικές λίστες στις υπηρεσίες.
  • Επικοινωνεί με τις Υπηρεσίες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο με κατεύθυνση Μηχανολογίας/ Ηλεκτρονικών Υπολογιστών /Αυτοματισμού (ΤΕΙ, ΙΕΚ, ΕΠΑΛ, Τεχνική σχολή).
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα και ομαδικότητα.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό, αναπτυσσόμενο και άκρως παρακινητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ισορροπία επαγγελματικής και προσωπικής ζωής
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.