Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Υπεύθυνη καταστήματος ρούχων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΙΜΑΝΑΚΙ ΝΑΟΥΣΑΣ | ΠΑΡΟΣ

Το HEEL που δραστηριοποιείται στο χώρο της slowfashion επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μία Διευθυντή/τρια Καταστήματος με εμπειρία σε αντίστοιχη θέση για το κατάστημα της στην Πάρο.

Θα είστε υπεύθυνοι για την καλή εικόνα αλλά και την εύρυθμη λειτουργία του καταστήματος, την καλή εξυπηρέτηση των πελατών, την αύξηση της κερδοφορίας και τη σωστή διαχείριση του προϋπολογισμού. Αν τηρείτε τα παραπάνω, ελάτε να σας γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες που θα έχει ο/η Διευθυντής/τρια Καταστήματος (Store Manager) είναι:

  • Σχεδιασμός και διεύθυνση των καθημερινών λειτουργιών του καταστήματος
  • Ανάπτυξη κατάλληλων στρατηγικών για τη βελτίωση της εξυπηρέτησης των πελατών
  • Καθημερινός έλεγχος των προϊόντων όσον αφορά την σωστή προβολή τους
  • Παρατήρηση τον κινήσεων του πελάτη εσωτερικά στο κατάστημα με σκοπό να εντοπίζονται τα δυνατά σημεία προβολής της συλλογής
  • Καθημερινός έλεγχος των πωλήσεων για να εντοπίζονται τα δημοφιλέστερα σχέδια ώστε να φροντίζουμε να υπάρχει πάντα απόθεμα στην αποθήκη του καταστήματος
  • Διατήρηση του καταστήματος σε εξαιρετική κατάσταση
  • Υποβολή εκθέσεων και προτάσεων στη διοίκηση σχετικά με τις αγοραστικές τάσεις και τις ανάγκες των πελατών σε καθημερινή βάση

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/η Διευθυντής/τρια Καταστήματος που θα στελεχώσει την εταιρεία μας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Εμφανίσιμη, με στύλ, ενημερωμένη για της τάσεις της μόδας και με οικολογικές ανησυχίες
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες τόσο με τους πελάτες όσο και με τους συναδέλφους τους
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ηγετικές ικανότητες
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης
  • Άριστη γνώση αγγλικών και Η/Υ. Επιπλέον γνώση δεύτερης γλώσσας και εμπορικού προγράμματος (Ατλαντίς) θα εκτιμηθεί.

Έχουν προτεραιότητα τα βιογραφικά που συνοδεύονται με συστατική επιστολή όπως επίσης και οι υποψήφιοι store managers που έχουνε ξανά εργαστεί στην απαιτητική σεζόν της Πάρου και γνωρίζουν τις δυσκολίες αλλά και την επαγγελματική συμπεριφορά καθώς και την πειθαρχία που απαιτείται από μέρους τους για να μπορούν να ανταπεξέλθουν στις υποχρεώσεις τους

Παροχές

Η εταιρεία μας παρέχει:

  • Κατοικία πλήρως εξοπλισμένη σε άψογη κατάσταση και πολύ κοντά στο κατάστημα.
  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ένα άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχόμενη εκπαίδευση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.