Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/3/2021

Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη Μαρούσι | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Διαθέτετε πελατοκεντρική προσέγγιση και επικοινωνιακή δεξιότητα; Έχετε εμπειρία ως Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών και σας ενδιαφέρει να εξελιχθείτε επαγγελματικά σε μια από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές εταιρείες; Αν η απάντηση σας σε όλα τα παραπάνω είναι θετική, τότε είστε το κατάλληλο άτομο για την θεση του Υπεύθυνου Εξυπηρέτησης Πελατών. Κάντε αίτηση τώρα και αξιοποιήστε την ευκαιρία να εργαστείτε σε μία από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές εταιρείες ηλεκτρικών ειδών!

Ως Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών θα έχετε τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και εξυπηρέτηση του κέντρου επικοινωνίας μέσω email και τηλεφώνου
  • Παραχώρηση διαθέσιμων πληροφοριών για την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών
  • Παρακολούθηση της ομαλής ολοκλήρωσης αιτημάτων των πελατών
  • Ενημέρωση πελατών για τα νέα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας
  • Καταχώρηση δεδομένων και στοιχείων νέων και υπαρχόντων πελατών
  • Διαχείριση παραπόνων με επαγγελματισμό και ευγένεια
  • Διατήρηση ισχυρών επαγγελματικών σχέσεων με τους πελάτες και τους συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Για τη θέση Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών χρειάζεται να διαθέτεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε τηλεφωνικό κέντρο απαραίτητη
  • Γνώση SAP/ MS Office
  • Καλή προφορική και γραπτή επικοινωνία στα Αγγλικά
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών προσφέρει:
  • Ένταξη σε ομάδα αναγνωρισμένης πολυεθνικής εταιρείας
  • Γνωριμία με το πελατολόγιο αλλά και με τις δραστηριότητες της εταιρείας από την πρώτη γραμμή εξυπηρέτησης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτική εξέλιξης

Αν ενδιαφέρεστε για τη θέση Υπεύθυνος Εξυπηρέτησης Πελατών, μπορείτε να κάνετε την αίτησή σας τωρα!

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε στο +30 2166001312 και να ζητήσετε την Καλυψώ Αρώνη η μέσω email στο caronis@randstad.gr.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.