Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/03/2024

HR Specialist / Talent Recruitment - Σέρρες / Θεσσαλονίκη

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 40 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας αναζητούμε HR Specialist/Talent Recruitment με έδρα είτε στις κεντρικές εγκαταστάσεις των Σερρών είτε στα γραφεία της Θεσσαλονίκης:

Περιγραφή Θέσης:

  • Είναι υπεύθυνος/η για την ολοκληρωμένη εφαρμογή της διαδικασίας επιλογής και πρόσληψης του αναγκαίου προσωπικού, σύμφωνα με τις προδιαγραφές και τα κριτήρια που έχουν συμφωνηθεί
  • Συνεργάζεται με τους hiring managers των τμημάτων ώστε να καταλάβει τις ανάγκες και να εξασφαλίσει την βέλτιστη επιλογή υποψηφίων εμπλέκοντάς τους ενεργά στη διαδικασία
  • Διαχειρίζεται και διατηρεί ενημερωμένο και ελκυστικό το career site της εταιρείας
  • Είναι υπεύθυνος/η για την δημιουργία πλάνου ενεργειών employer branding αξιοποιώντας ψηφιακά και μη εργαλεία
  • Αναπτύσσει εργαλεία, διαδικασίες και προγράμματα ένταξης και ενσωμάτωσης των νέων συναδέλφων καθώς και διατήρησής τους στην εταιρία μέχρι και τον πρώτο χρόνο εργασίας τους
  • Δημιουργεί δίκτυο συνεργασίας με εξωτερικούς φορείς, σχεδιάζει, συμφωνεί και υλοποιεί προγράμματα συνεργασίας
  • Διαχειρίζεται και εξελίσσει την πλατφόρμα διαχείρισης προσλήψεων της εταιρίας και είναι υπεύθυνος/η για το reporting των προσλήψεων και των αντίστοιχων δεικτών μέτρησης
  • Φροντίζει για την πιστή εφαρμογή του κανονισμού εργασίας και των πολιτικών – διαδικασιών της εταιρίας
  • Συμμετέχει στην αναθεώρηση των περιγραφών θέσεων & του οργανογράμματος
  • Συνεργάζεται με την υπόλοιπη ομάδα σε projects του τμήματος HR

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικών, επιπέδου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Κάτοχος Μεταπτυχιακού τίτλου, κατεύθυνσης HR, θα θεωρηθεί σημαντικό
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον, εκτελώντας αντίστοιχες αρμοδιότητες
  • Γνώσεις της Εργατικής Νομοθεσίας & Μισθοδοσίας θα εκτιμηθούν
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, χειρισμού MS Office & social media
  • Στρατηγική και δημιουργική σκέψη, καθώς και ικανότητα άριστης επικοινωνίας, αναπτύσσοντας πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης και παράλληλα διαχείριση πολλών και διαφορετικών projects
  • Δυναμική και φιλόδοξη προσωπικότητα, με θετική διάθεση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Δυνατότητα επιδότησης καυσίμων ή μετεγκατάστασης σε υποψηφίους που κατοικούν εκτός Ν. Σερρών
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση
Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!