Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/9/2022

Software Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Software Engineer (2022/70)

Ο/Η Software Engineer είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Πληροφορικής, με έδρα την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Η θέση αναφέρεται στον Software Engineering Team Leader και έχει ως σκοπό τη σχεδίαση και ανάπτυξη εφαρμογών λογισμικού για τον Όμιλο της Alumil.

Κύρια καθήκοντα:

  • Σχεδιάζει εφαρμογές λογισμικού για την υποστήριξη των επιχειρηματικών απαιτήσεων της μητρικής αλλά και θυγατρικών του ομίλου.
  • Αναλαμβάνει την ανάπτυξη νέων και συντήρηση υπαρχουσών εφαρμογών λογισμικού.
  • Προτείνει βελτιώσεις στις υπάρχουσες εφαρμογές σε συνεργασία με τους χρήστες / προϊσταμένους των τμημάτων.
  • Εξετάζει λύσεις, τεχνικές και τεχνολογίες για τη βελτίωση των υπαρχόντων εργαλείων και πακέτων λογισμικού.
  • Προετοιμάζει τις τεχνικές αναλύσεις και το σχετικό documentation.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής/ΗΜΜΥ ή οποιασδήποτε σχολής σε συνδυασμό με εμπειρία στην ανάπτυξη εφαρμογών
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 1-3 ετών σε σχετική θέση
  • Απαραίτητη εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού για βάσεις δεδομένων Oracle (SQL, PL/SQL) και SQL Server
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού με χρήση Mobile και Web τεχνολογιών (HTML, CSS, JavaScript)
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε ERP, CRM, WMS συστήματα
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας