Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/09/2022

Υπάλληλος Γραμματειακής Υποστήριξης

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική και εισαγωγική Εταιρεία με αντικείμενο προϊόντα και λύσεις τεχνολογίας στη Ελληνική αγορά, επιθυμεί άμεση συνεργασία με πλήρη απασχόληση για την παρακάτω θέση:
Υπάλληλος Γραφείου / Γραμματειακή Υποστήριξη / Χειρσμός Softone ERP / Υποστήριξη Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη πωλήσεων / εξυπηρέτηση πελατών
  • Χειρισμός Softone ERP
    καταχώρηση πελατών, προϊόντων και υπηρεσιών, έκδοση παραστατικών, παρακολούθηση υπολοίπων πελατών κλπ.
  • Σύνταξη προσφορών
  • Έρευνα τιμών προμηθευτών
  • Τηλεφωνική επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες
  • Οργάνωση γραφείου, ραντεβού με πελάτες και συνεργάτες
  • Επικοινωνία με συνεργάτες εντός και εκτός Ελλάδος
  • Υποστήριξη στην οργάνωση ενεργειών marketing της εταιρείας, όπως email marketing ενέργειες
  • Αρχειοθέτηση και παρακολούθηση φακέλων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ με επιθυμητή κατεύθυνση στην Πληροφορική ή Οικονομικά
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στη χρήση Η/Υ και των προγραμμάτων MS Office
  • Καλή γνώση Softone ERP
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Απαραίτητη η άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση μιας επιπλέον γλώσσας, όπως, Βουλγαρική, Πολωνική, ή Τούρκικη, χωρίς να είναι οπωσδήποτε απαραίτητη
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα