Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/12/2022

Στέλεχος Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης Πελατών σε Τραπεζικά Προϊόντα

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Θα ήθελες να κάνεις καριέρα στον τραπεζικό τομέα κάνοντας το πρώτο σου βήμα ως Στέλεχος Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης Πελατών; Έχεις άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες; Θα ήθελες να ασχοληθείς με την εξυπηρέτηση πελατών στη διαχείριση προβλημάτων και την κάλυψη αναγκών σε τραπεζικά προϊόντα και υπηρεσίες;
Εάν σε ενδιαφέρει να ενταχθείς και να εξελιχθείς σε ένα από τα μεγαλύτερα Τραπεζικά Call Centers κάνε την αίτησή σου τώρα και διεκδίκησε μία θέση με μεγάλες παροχές και προνόμια.

Αρμοδιότητες:

• Εξυπηρέτηση πελατών μέσω τηλεφώνου, email ή διαδικτυακής συνομιλίας
• Κατανόηση των εξειδικευμένων αναγκών του πελάτη και προώθηση βέλτιστων λύσεων
• Ενημέρωση των υφιστάμενων και δυνητικών πελατών για τραπεζικά προϊόντα και υπηρεσίες
• Διαχείριση χαρτοφυλακίου πελατών
• Διαχείριση παράπονων πελατών και επίλυση προβλημάτων
• Παροχή τεχνικής υποστήριξης σε προϊόντα και υπηρεσίες ψηφιακής τεχνολογίας
• Cross sell σε τραπεζικά προϊόντα και υπηρεσίες

Απαραίτητα Προσόντα

• Απολυτήριο Λυκείου
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά επιπέδου Β2)
• Πολύ καλή χρήση Η/Υ
• Ικανότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες 24x7
• Σπουδές οικονομικής κατεύθυνσης καθώς και εμπειρία σε παρόμοιο αντικείμενο, θα εκτιμηθούν
• Πελατοκεντρική αντίληψη και προσέγγιση
• Πολύ καλές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

• Αρχικός μηνιαίος μεικτός μισθός 850€ .
• Επιβράβευση επίτευξης στόχων, σε μηνιαία βάση, με bonus
• Αμειβόμενη εκπαίδευση με οπτικοακουστικό υλικό και σύγχρονες μεθόδους εκμάθησης
• Παροχή ευκαιριών ανάπτυξης και εξέλιξης εντός της εταιρείας
• Φιλικό, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Εύκολη πρόσβαση με ΜΜΜ
• Παροχή μετακίνησης με ταξί για τις βάρδιες κατά τις οποίες δε λειτουργούν τα ΜΜΜ
• Επιπρόσθετο Ιδιωτικό Ομαδικό Ασφαλιστήριο με αξιόλογες παροχές στον Κλάδο Υγείας
• Προγράμματα Υποστήριξης Εργαζομένων (EAP)