Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/2/2021

Διαχείριση και Παρακολούθηση Δημοσίων Διαγωνισμών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H VPOWER με πολυετή εμπειρία και δραστηριοποίηση στο χώρο των Υποσταθμών Μέσης Τάσης (Υ/Σ), Ηλεκτροπαραγωγών Ζευγών (Η/Ζ), Συστημάτων Αδιάλειπτης Τροφοδοσίας (UPS) και Ροηφόρων Αγωγών (Bus Bars) αντιπροσωπεύοντας στην Ελλάδα μεγάλες και αξιόπιστες Ευρωπαϊκές Εταιρείες ζητά να προσλάβει Διαχείριση και Παρακολούθηση Δημοσίων Διαγωνισμών.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης - Άμεση Πρόσληψη.

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει στην προετοιμασία των Φακέλων συμμετοχής σε Διαγωνισμούς (συγκέντρωση δικαιολογητικών, νομιμοποιητικών εγγράφων, κλπ)
  • Μελετάει συστηματικά τις Διακηρύξεις & την ισχύουσα Νομοθεσία, αναφορικά με τις διαδικασίες συμμετοχής σε διαγωνισμούς
  • Τηρεί τις προβλεπόμενες διαδικασίες και να προβαίνει σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να διασφαλιστεί η επιτυχής υποβολή συμμετοχής
  • Γνωρίζει και να χειρίζεται σε άριστο βαθμό τα συστήματα – πλατφόρμες των Ηλεκτρονικών Διαγωνισμών
  • Να διασφαλίζει την ορθότητα της διαδικασίας υποβολής και να παρακολουθεί την εξέλιξη της

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ( Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού) επιθυμητό
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (σε γραπτό  και προφορικό επίπεδο)
  • Άριστη γνώση MS Office, ειδικά MS Word και ΜS Excel
  • Πολύ καλή γνώση AutoCAD
  • Άριστη γνώση και χειρισμός της Πλατφόρμας Διαχείρισης του ΕΣΗΔΗΣ όπως και άλλων αντίστοιχων πλατφορμών υποβολής ηλεκτρονικών προσφορών στην Ελλάδα
  • Επαρκείς γνώσεις Νομοθεσίας Δημοσίων έργων (Ν. 4412/2016 κλπ.)
  • 3ετή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση

Επιθυμητές Δεξιότητες:

  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες
  • Κριτική σκέψη και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και απόδοσης υπό πίεση
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικότητα και συνεργασία
  • Προθυμία για συνεχή μάθηση και ενημέρωση

Παροχές

  • Δυναμικό και Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Δυνατότητα Εξέλιξης
  • Bonus
  • Ικανοποιητικός μισθός ανάλογος προσόντων