Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/8/2022

Διευθυντής Παραγωγής

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΡΜΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Digital Publications Group αποτελεί μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες φωτογραφικών, τυπογραφικών και άλλων προϊόντων, σε πανευρωπαϊκό επίπεδο .
Η εταιρία αναζητά στέλεχος για να ενταχθεί στην ομάδα του εργοστασίου της Θεσσαλονίκης (ΒΙΠΕ ΘΕΡΜΗΣ).

Αρμοδιότητες :
• Προγραμματισμός, συντονισμός και επίβλεψη της παραγωγικής διαδικασίας
• Αποτελεσματική διαχείριση των πόρων της παραγωγής
• Διασφάλιση της επίτευξης του προγράμματος παραγωγής στους προβλεπόμενους όγκους και χρόνους
• Βελτιστοποίηση των παραγωγικών διαδικασιών
• Διαχείριση των κοστολογικών στοιχείων της παραγωγής
• Μέτρηση δεικτών παραγωγής και παρακολούθηση της παραγωγικότητας
• Εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών υγιεινής, ασφάλειας και των προτύπων ποιότητας
• Συμμετοχή στην εγγύηση ποιότητας και ασφάλειας των προϊόντων
• Αποτελεσματική διαχείριση θεμάτων που αφορούν στη λειτουργία της παραγωγικής γραμμής
• Επίβλεψη, καθοδήγηση και εκπαίδευση του προσωπικού παραγωγής
• Ικανότητα συνεργασίας και διαχείρισης ομάδων εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 έτη σε αντίστοιχη θέση
• Ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
• Ικανότητα ορθής διαχείρισης χρόνου και ανάθεσης αρμοδιοτήτων
• Ικανότητα γρήγορης επέμβασης και επίλυσης προβλημάτων
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office)

Παροχές

• Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον
• Ευκαιρίες σταδιοδρομίας σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη επιχείρηση
• Ανταγωνιστικό και δυναμικό περιβάλλον που παρέχει ευρεία γνώση και εμπειρία για το διεθνές περιβάλλον