Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/7/2021

AlumilCal Database Developer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

AlumilCal Database Developer (2021/42)

Ο/Η AlumilCal Database Developer είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Innovation και συγκεκριμένα του τμήματος R&D, με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Η θέση αναφέρεται στον Head of AlumilCal και έχει ως σκοπό την ανάπτυξη της βάσης δεδομένων του υπολογιστικού προγράμματος AlumilCal της εταιρείας.

Κύρια καθήκοντα:

  • Εισάγει σχέδια προφίλ και εξαρτημάτων στο AlumilCal.
  • Καταχωρεί τα νέα δεδομένα, προσθήκες και διορθώσεις συστημάτων στο υπολογιστικό πρόγραμμα AlumilCal.
  • Καταχωρεί τις απαραίτητες κατεργασίες, σύμφωνα με τις τεχνικές οδηγίες των καταλόγων, των εγχειριδίων ή των ειδικών οδηγιών από τα συνεργαζόμενα τμήματα.
  • Επικοινωνεί με τα αρμόδια τμήματα της εταιρείας για την ενημέρωση νέων συστημάτων και λύσεων στο AlumilCal.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ ως Μηχανικός ή ΙΕΚ τεχνικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε εταιρίες του κλάδου ή/και σε τεχνική υποστήριξη πελατών
  • Επιθυμητή εμπειρία σε θέση σχετική με τη διαχείριση υπολογιστικών προγραμμάτων(AlumilCAL, Fp Pro, κλπ)
  • Επιθυμητή εμπειρία σε δημιουργία κατεργασιών για κέντρα κατεργασίας
  • Γνώσεις σχετικές με τα συστήματα της Alumil θα εκτιμηθούν
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS OFFICE
  • Πολύ καλή γνώση AutoCAD ή άλλου CAD προγράμματος
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.